سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اجتماعی ( 14 تیر ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اجتماعی ( 14 تیر )

خدمت 14 گروه جهادی در استان در ماه مبارک رمضان ، بهره برداری از 2 طرح در خراسان جنوبی ، تاکید بر تکریم و رسیدگی به امور سالمندان ، افتتاح ایستگاه اتش نشانی و خدمات ایمنی کرغند ، آغاز گاز رسانی به شهرهای اسفدن و زیرکوه

-آغاز گاز رسانی به شهرهای اسفدن و زیرکوه :

هروی نماینده مردم قائن و زیرکوه در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری  از اغاز گاز رسانی به شهرهای اسفدن و زیرکوه - خریداری یک دستگاه بتن ساز جاده برای تکمیل راههای منطقه شهری و روستایی- اجرای سه تقاطع غیر همسطح در کمربندی  شهر قاین تا 3 ماه آینده خبر داد.

- افتتاح ایستگاه اتش نشانی و خدمات ایمنی  کرغند :

ایستگاه اتش نشانی وخدمات ایمنی  کرغند شهرستان قاین با اعتبار 200میلیون تومان افتتاح و 950خانوار از مزایای آن بهره مند شدند.مسئولان برای ایجاد سوله اتش نشانی  و پاسگاه انتظامی نیز قول پیگیری دادند .

- تاکید بر تکریم و رسیدگی به امور سالمندان :

حجت الاسلام شاهبیگی امام جمعه خوسف درجلسه شورای سالمندان این شهرستان ، تکریم و رسیدگی به امور سالمندان را مورد تاکید قرار داد.

جوان رئیس اداره بهزیستی شهرستان خوسف هم از اختصاص چهارصد بن کالا و کمک های نقدی و غیر نقدی به سالمندان خبر داد و گفت: خدماتی همچون ویزیت ، اندازه گیری فشار خون و آزمایش دیابت برای سالمندان رایگان است.

-بهره برداری از 2 طرح در خراسان جنوبی :

دو طرح امروز در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید .

این طرح ها شامل مسجد بازار فردوس و آتش نشانی نیمبلوک است .

حجت الاسلام قناعت رئیس اداره تبلیغات اسلامی فردوس گفت: مسجد بازارفردوس 250 متر زیربنا دارد که با کمک 150 میلیون تومانی بازاریان و اصناف این شهر در مدت 22 ماه ساخته شده است .

گلچین بخشدار نیمبلوک هم گفت: برای آتش نشانی این بخش که 80 متر مربع مساحت دارد 200 میلیون تومان هزینه شده است .
- خدمت 14 گروه جهادی در استان در ماه مبارک رمضان :

در این ماه پرفضیلت که مصادف شده با هوای گرم تابستان، هستند افرادی که برای کمک به مردم در قالب اردوهای جهادی به روستاهای محروم سفر می کنند.

در حال حاضر 14 گروه جهادی در استان مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی