جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اخبار کوتاه اجتماعی ( 12 مهر ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اجتماعی ( 12 مهر )

تودیع و معارفه سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان ، آزادی 3 زندانی جرائم غیر عمد خراسان جنوبی ، برگزاری مانور اسکان اضطراری در شهرستان درمیان ، هدایت دانش‌آموزان به سمت و سوی رشته‌های فنی و کاردانش

-تودیع و معارفه سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان:

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نهبندان تودیع و معارفه شد .

حجت الاسلام خزاعی، امام جمعه نهبندان در آیین تودیع و معارفه سرپرست اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان به مشکل کمبود روحانی در این شهرستان اشاره کرد و افزود : خانواده ها زمینه تحصیل فرزندان خود را در حوزه های علمیه بیش از پیش فراهم کنند .

در این مراسم حجت الاسلام حسینی به عنوان سرپرست جدید اداره تبلیغات اسلامی نهبندان معرفی شد.

-آزادی 3 زندانی جرائم غیر عمد خراسان جنوبی :

خویی، معاون مدیرعامل ستاد دیه خراسان جنوبی گفت: این زندانیان 71 میلیون تومان بدهی داشتند که 28 میلیون تومان آن از محل رضایت شاکیان و مابقی از محل کمکهای ستاد دیه کشور تأمین شده است.

آقای خویی با اشاره به آزادی 39 زندانی جرائم غیر عمد خراسان جنوبی از آغاز امسال افزود: هم اکنون  118 زندانی جرائم غیرعمد دیگر در خراسان جنوبی چشم انتظار کمک خیران هستند.

-برگزاری مانور اسکان اضطراری در شهرستان درمیان :

مانور اسکان اضطراری در شهرستان درمیان برگزار می شود .

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار درمیان در ستاد بحران این شهرستان گفت : هیاران به عنوان مسئولین مدیریت بحران در مناطق روستایی باید آموزشهای لازم را فراگیرند تا بتوانند در نخستین ساعات وقوع بحران نسبت به امدادرسانی و کمک رسانی به حادثه دیدگان احتمالی اقدام کنند .

-هدایت دانش‌آموزان به سمت و سوی رشته‌های فنی و کاردانش:

لامعی، مدیرکل آموزش و پرورش در مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش فردوس گفت : در حال حاضر استقبال دانش‌آموزان از رشته‌های فنی و کاردانش در استان 43 درصد است که در افق چشم‌انداز 1404 باید این رقم به 70 درصد برسد .

در این مراسم مهدی ابراهیمی به مدت چهار سال به عنوان رئیس آموزش و پرورش فردوس معرفی شد .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی