سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

اخبار کوتاه اجتماعی ( 10 دی ماه ) - نمایش محتوای خبر

 

 

اخبار کوتاه اجتماعی ( 10 دی ماه )

اخبار کوتاه اجتماعی

-اهدای یک تن گوشت از سوی خیران مشهدی به نیازمندان شهرستان قاین :

خیران مشهدی یک تن گوشت به نیازمندان قاینی اهدا کردند .

آقای فارابی مدیر کمیته امداد قاین ، ارزش این گوشتها را 220 میلیون ریال اعلام کرد و گفت : این گوشتها بین هزار نیازمند توزیع شد .

-پرداخت کمک هزینه ازدواج به 25 زوج سید بیرجندی :

25 زوج سید بیرجندی کمک هزینه ازدواج دریافت کردند .

 رئیس اداره اوقاف بیرجند گفت : 400 میلیون ریال  به این زوج های نیازمند  از محل موقوفات کمک شده است . حجت‌الاسلام خدایی همچنین از توزیع 7 هزار جلد دفتر بین دانش آموزان نیازمند بیرجندی از محل اجرای نیات واقفین با هزینه 65 میلیون ریال خبر داد .

-نشست شورای مسکن شهرستان سربیشه :

در نشست شورای مسکن شهرستان سربیشه از ادارات آب و برق خواسته شد نسبت به آب رسانی و برق رسانی به واحدهای مسکن مهر تسریع شود. در این شهرستان هزار و 202 واحد مسکونی مسکن مهر ساخته شده است.

-اجرای باند دوم دیهوک - فردوس به طول 27 کیلومتر :

باند دوم دیهوک - فردوس به طول 27 کیلومتر در حال اجراست. آخوندی رئیس اداره راه و شهرسازی دیهوک در نشست با خبرنگاران گفت: با اجرای این طرح و ایمن سازی جاده های اصلی، عملیات تعریض ابنیه فنی و پل های مسیر دیهوک راور و اجرای عملیات روکش ماسه اسفالت کاهش بیش از سی درصدی حوادث و تلفات جاده ای در بخش دیهوک را خواهیم داشت .

-اختصاص 10دستگاه آمبولانس به شهرستان قاین :

کهن ترابی فرماندار قاین در بازدید از خضری دشت بیاض با اشاره به اینکه یکی از این دستگاهها با تجهیزات پزشکی به این شهر اختصاص می یابد، برای دوبانده شده جاده خضری دشت بیاض، تسهیل در واگذاری مسکن و زمینهای 48 هکتاری،طرح های نیمه تمام و مشکلات سالن  ورزشی و حوزه بهداشت ودرمان قول پیگیری داد.

-بهره برداری از 2 کیلومتر شبکه انتقال آب روستای فرخی قاین :

2 کیلومتر از شبکه انتقال آب روستای فرخی قاین بهره برداری شد .

آقای  دانشی پور مدیر آب و فاضلاب روستایی قاین گفت:  این دو کیلومتر ، شبکه فرسوده بوده  که با هزینه  600 میلیون ریال در مدت 7 ماه نوسازی شد .

روستای فرخی 400 خانوار دارد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی