جهش تولید | جمعه، ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

احیای سبک زندگی اسلامی و کاهش ناهنجاری ها در جامعه، رسالت شورای فرهنگی عمومی - نمایش محتوای خبر

 

 

احیای سبک زندگی اسلامی و کاهش ناهنجاری ها در جامعه، رسالت شورای فرهنگی عمومی

احیای سبک زندگی اسلامی و کاهش ناهنجاری ها در جامعه، رسالت شورای فرهنگی عمومی است .

حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی ، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در دیدار با قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان گفت : حل مسائل موجود در کف جامعه مربوط به این شوراست و باید تلاش کنیم ناهنجاریها را از جامعه بزداییم .

حجت الاسلام والمسلمین دکتر رضایی ، قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان نیز در این دیدار با اشاره به غنای فرهنگی استان ، وجود سه رخنه عظیم در حوزه اندیشه دینی ، روابط اجتماعی و رخنه در سیره اهل بیت بر پیکره زندگی ما ضربه وارد می کند .

حجت الاسلام والمسلمین رضایی مظهر تمدن اسلامی را صحیفه سجادیه امام سجاد (ع) دانست و افزود : رسالت شورای فرهنگ عمومی ، ترویج سبک زندگی اسلامی در ابعاد گوناگون است .

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور همچنین با استاندار دیدار کرد .

وی گفت : این استان با پیشینه فرهنگی غنی و وجود علما و نخبگان ، سرآمد استانهای فرهنگی کشور است و از استاندار و قائم مقام نماینده ولی فقیه در استان انتظار داریم زمینه را برای طرح مسایل مهم فرهنگی در شورای فرهنگ عمومی فراهم  کنند و جلسات این شورا تداوم داشته باشد .

خدمتگزار ، استاندار خراسان جنوبی هم در این دیدار میانگین مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات 9 دوره مجلس شورای اسلامی را 83 درصد اعلام کرد و گفت : این مشارکت 18 درصد بالاتر از میانگین کشوری است که این نشان از فرهنگ بالای مردم و توجه ویژه آنان به تعیین سرنوشت کشور و استان دارد .

حجت الاسلام والمسلمین شاهمرادی همچنین در نشست خبری با بیان اینکه هیچ بودجه ای در ردیف بودجه مجلس در اختیار شورای فرهنگ عمومی نیست ، افزود : بودجه ای که به استانها اختصاص داده میشود از اختیارات وزیر ارشاد است ، که در این خصوص با مجلس رایزنی خواهیم کرد .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی