جهش تولید | دوشنبه، ۱۰ آذر ۱۳۹۹

احیای جامعه با اجرای قانونمند امر به معروف - نمایش محتوای خبر

 

 

احیای جامعه با اجرای قانونمند امر به معروف

دادستان کل کشور گفت : اجرای قانونمند امر به معروف ، سبب احیای جامعه می شود .


حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در همایش امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان نهبندان ، بر احساس مسئولیت همگانی یا همان اصل نظارت ملی تأکید کرد و افزود : اصل نظارت ملی و رعایت آن سبب می‌شود همه بر انجام معروف‌ها و ترک منکرها حساس باشند.
وی امر به معروف و نهی از منکر را اصل اساسی کشور و مبانی دینی و شرعی ملت ایران دانست و گفت : معروف‌ها در جامعه باید گسترش یابد و امر به معروف و نهی از منکر باید به شکل سازمان یافته‌ای در دستگاههای نظارتی وجود داشته باشد .
دادستان کل کشور افزود : گسترش فرهنگ با کاهش جرم ارتباط زیادی دارد و هرقدر سطح فرهنگ جامعه افزایش یابد به همان میزان جرم و جنایت در جامعه کاهش می‌یابد و اینجاست که نقش مبلغان دینی و رسانه‌ها مشخص می‌شود.
رئیسی برخورد عبرت آموز با متخلفان عدالت را از دیگر ضمانت‌های اجرای قانون در جامعه دانست و گفت : باید از امر به معروف و نهی از منکر در جامعه حمایت قانونی و شرعی شود.
وی همچنین با اشاره به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود : بنای جامعه اسلامی و جمهوری اسلامی بر مبنای توحید و عدالت است و آنچه که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور حاکم شد یک نظام بر پایه قدسیت بود .
دادستان کل کشور گفت : قدسیت یک نظام همچون جمهوری اسلامی در پرتو دین و آموزه‌های دینی است و سومین شرط برای قدسیت نظام کارگزاران است که اگر یک کارگزار و نیروی انسانی خلوص نیت نداشته باشد ، حتی اگر کار خود را به درستی هم انجام دهد از درجه قدسیت خارج است .
رئیسی با اشاره به نامه اخیر رهبر معظم انقلاب خطاب به جوانان اروپایی و آمریکای شمالی افزود: این پیام ولایت فقیه به جوانان اروپایی و آمریکایی همان پیام حضرت امام(ره) بود که به گورباچف دادند و حضرت آقا در این پیام جوانان را دعوت به حق و توحید می‌کنند.
وی همچنین گفت : دستگاه قضا از هرگونه سرمایه‌گذاری و کارآفرینی سالم حمایت می‌کند ، اما در مقابل متخلفان و کسانی که به دنبال دور زدن قانون هستند با جدیت برخورد می‌کند.
وی افزود : برای رسیدن مردم به حقوق خود ، قانون همه چیز را مشخص کرده است و از این نظر هیچ ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

منبع : واحد مرکزی خبر