جهش تولید | چهارشنبه، ۹ مهر ۱۳۹۹

اجرای 50 طرح محرومیت زدایی در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای 50 طرح محرومیت زدایی در خراسان جنوبی

alt

در اردوهای جهادی در خراسان جنوبی از آغاز امسال تاکنون پنجاه طرح محرومیت زدا در سطح روستاهای استان به بهره برداری رسید.

اجرای یک طرح راه روستایی، چهار باب خانه بهداشت، تکمیل یک حسینیه ، احداث یک باب مسجد، تکمیل و مرمت نه باب مسجد، احداث یک باب پایگاه بسیج، احداث چهار باب غسالخانه، تکمیل یک باب حمام عمومی، احیاء و مرمت پنج رشته قنوات، دو باب زمین روباز ورزشی ، احداث چهار باب خانه عالم و ساماندهی چهار باب گلزار شهدا  از جمله طرح های اجرا شده محرومیت زدا در خراسان جنوبی است.

معاون عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: برای اجرای این طرح ها  نهصد میلیون تومان اعتبار از محل منابع استانی هزینه شده است.

اولیائی افزود: همچنین سال گذشته نیز با همکاری بسیج سازندگی هفتاد و شش رشته قنات احیاء و مرمت شده و شصت و چهار باب استخر دو منظوره ذخیره پرورش ماهی نیز احداث شده است.

وی  اجرای یازده طرح عملیات بیومکانیک خاک، احداث سیستم آبرسانی آب شرب روستایی دو باب و آبرسانی سیار به چهارصدو و هشت روستا را از دیگر طرح های سال گذشته برشمرد و گفت: پارسال چهل و هفت میلیارد ریال اعتبار در این راستا هزینه شده است.

طرح های محرومیت زدایی که توسط جهادگران در روستاها و مناطق محرورم خراسان جنوبی اجرا شد موجب شده تا این روستاها این استان محروم رونقی دوباره بگیرد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی