سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

اجرای طرح نوروزی پلیس و نیروهای امدادی تا 15 فروردین 95 در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح نوروزی پلیس و نیروهای امدادی تا 15 فروردین 95 در استان

طرح نوروزی پلیس و نیروهای امدادی تا 15 فروردین 95 در استان اجرا می شود.

طرح نوروزی پلیس در استان آغاز شد و تا 15 فروردین ماه ادامه دارد.

سرهنگ شجاع ، فرمانده انتظامی خراسان جنوبی در مراسم آغاز طرح نوروزی پلیس و نیروهای امدادی که با اجرای مانور یگان‌های خدمت‌رسان برگزار شد گفت: هدف اصلی طرح نوروزی یگان های خدمات رسان تامین امنیت ترافیکی نوروز، روان سازی ترافیک و بررسی سوانح و حوادث در کمترین زمان ممکن است تا بتوانیم سفری ایمن را برای مسافران نوروزی در سطح استان و محورهای مواصلاتی رقم بزنیم.

سرهنگ شجاع افزود: در مدت اجرای طرح برخورد ما با متخلفان شدید و قاطع خواهد بود.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 3 هزار و 544 فقره تصادف درون شهری و برون شهری رخ داده است که از این تعداد 169 فقره تصادفات فوتی و 2 هزار و 846 فقره نیز تصادفات جرحی بوده است.

وی افزود : در تصادفات درون شهری و برون شهری 213 نفر جان خود را از دست داده اند که از این تعداد 28 نفر در درون شهر و 185 نفر در محورهای مواصلاتی فوت کردند.

فرمانده انتظامی استان خاطر نشان کرد : در تصادفات جرحی وقوع یافته ، 4 هزار و 295 نفر مجروح شدند که از این تعداد 2 هزار و 330 نفر درون شهری و یک هزار و 965 نفر در محورهای برون شهری استان در سانحه تصادف مجروح شده‌اند.

سرهنگ شجاع گفت: پر حادثه خیزترین محورهای مواصلاتی استان جاده بیرجند، نهبندان، سربیشه، قاین وگناباد هستند که 29 درصد تصادفات فوتی و 16 درصد تصادفات جرحی در این محورها بوده است.

وی افزود : ۵۵ نقطه حادثه خیز در سطح استان خراسان جنوبی شناسایی شده است که باید با اقدامات و برنامه‌ ریزی مناسب برطرف شود.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی