جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح ممنوعیت تردد در آرامستان‌ها در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح ممنوعیت تردد در آرامستان‌ها در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، سرهنگ  شجاعی نسب گفت: طرح فاصله گذاری گذاری اجتماعی همچنان ادامه دارد که در این راستا برابر مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، طرح ممنوعیت تردد در آرامستان‌های سطح استان در روز برات توسط پلیس با قاطعیت در حال اجرا است.
وی افزود: طبق یک سنت دیرین مردم خراسان‌جنوبی هر ساله در روز قبل از نیمه شعبان و در روز موسوم به برات بر مزار عزیزان درگذشته حاضر شده و با توزیع نذورات و خیرات یاد آنان را گرامی می‌دارند، اما امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا توصیه می‌شود که مردم از حضور در آرامستان‌ها و توزیع هر نوع نذری خودداری کنند.
سرهنگ شجاعی نسب تأکید کرد: برابر مصوبات ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا و ستاد ملی مقابله با این ویروس منحوس، برگزاری هر گونه مراسم و یا تجمعات ممنوع است و به شهروندان توصیه می‌کنیم با توجه به بسته بودن مسیر‌ها و محدودیت تردد در آرامستان‌های سطح استان، همچون گذشته با پلیس همکاری لازم داشته باشند.
وی گفت: شهروندانی که نسبت به طرح فاصله گذاری گذاری اجتماعی کم توجهی کنند و با تردد‌های غیر ضروری در روز برات، موجب ازدحام جمعیت شوند برابر قانون با آنان رفتار خواهد شد و مبلغ ۵۰۰ هزار تومان جریمه و خودروی آنان نیز به مدت یک ماه توقیف می‌شود.
سرهنگ شجاعی نسب با بیان اینکه برپایی هر گونه ایستگاه صلواتی و یا پخش نذورات ممنوع است، افزود: توصیه متولیان امر به همه مردم ، عدم حضور در آرامستان‌ها و توزیع نذورات خود از طریق روش‌های غیرحضوری و الکترونیکی است.