جهش تولید | یک‌شنبه، ۴ آبان ۱۳۹۹

اجرای طرح ملی آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح ملی آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی در استان

این طرح با هدف جمع آوری آمار واحدهای مسکونی روستایی ، به منظور جمع آوری آمار دقیق از نوع ساخت و سازهای واحدهای مسکونی روستایی در استان 20 مهرماه همزمان با سراسر کشور آغاز می شود.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان امروز در نشست خبری گفت: در این طرح وضعیت کمی و کیفی واحدهای روستایی از جمله نوع سازه، نوع مصالح و میزان مقاومت واحدها بررسی می شود.

حسینی افزود: طرح آمارگیری ویژگی های مسکن به منظور ساماندهي مسكن روستايي هر پنج سال یکبار برای ثبت اطلاعات در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور و برنامه ریزی در توسعه مسکن روستایی اجرا می شود.

حسینی به وجود 907 روستای بالای 20 خانوار در استان اشاره کرد و افزود : در طرح آمارگیری 3۰۸ روستا به عنوان نمونه انتخاب شدند که ۴۷۱۲ واحد مسكوني روستايي در استان آمارگیری خواهند شد .

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن استان با تاکید بر اینکه اطلاعات ثبت شده در این طرح باید دقیق باشد، از مردم خواست با ماموران آمارگیری همکاری کنند.

شناخت ويژگي هاي عمومي روستاها، شناخت تغييرات ايجاد شده در واحدهاي مسكوني روستايي، تعيين ويژگي هاي فني و تخصصي براي واحدهاي روستايي و دسترسي به اطلاعات روز براي برنامه ريزيهاي كلان از اهداف طرح است.

در اجرای طرح آمارگیری از ویژگی های مسکن روستایی ۶۰ نفر همکاری می کنند.

هم اکنون 88 هزار واحد مسكوني روستايي در استان وجود دارد که تاکنون 54 هزار واحد بهسازي و مقاوم سازي شده است.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی