سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

اجرای طرح "عیدانه کانون، کتاب یار مهربان" - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح "عیدانه کانون، کتاب یار مهربان"

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گفت: نوروز 97 کانون پرورش فکری برای اولین بار در مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند و مرکز فرهنگی هنری شهرستان درمیان شهر اسدیه طرح ویژه "عیدانه کانون، کتاب یار مهربان" را برای کودکان و نوجوانان علاقه‌ مند به مطالعه اجرا می‌ کند.

طاهره حمیدی افزود: این طرح با هدف تشویق کودکان و نوجوانان به مطالعه کتاب در ایام تعطیلات نوروزی اجرا مي شود .

وی گفت: اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون و دیگر کودکان علاقه ‌مند به مطالعه ، از 3 تا 13 فروردین حتی روزهای تعطیل و روز طبیعت می‌ توانند با مراجعه به مرکز فرهنگی هنری شماره یک و فراگیر بیرجند واقع در خیابان شهدا، انتهای شهدای6  و مرکز فرهنگی هنری درمیان واقع در ابتدای بلوار خلیج فارس شهر اسدیه  علاوه بر امانت کتاب از دیگر خدمات فرهنگی از جمله کاردستی، قصه گویی، روخوانی کتاب و شعرخوانی بهره مند شوند.

حمیدی به حضور کتابخانه سیار بیرجند در روزهای 11، 12 و 13 فروردین در روستاهای اطراف و حاشیه شهر بیرجند اشاره کرد و افزود: در این روز کودکان می ‌توانند با حضور در ایستگاه فرهنگی، هنری کانون در کارگاه کاردستی، روخوانی کتاب، بازی و سرگرمی شرکت کنند.

وی گفت: طرح عیدانه کتاب نیز با اهدای 680 عنوان کتاب کودک و نوجوان و ۲۴ عنوان بازی و سرگرمی به کودکان مناطق محروم و کمتر برخوردار از دیگر برنامه ‌های کانون پرورش فکری است که در ایام نوروز 97 اجرا مي شود .