جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

اجرای طرح "دست یار" برای مقابله با کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح "دست یار" برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان با اشاره به اقدامات انجام شده توسط اجرای طرح تیم‌های هلال احمر استان برای مقابله با کرونا گفت: کنترل ورودی‌های استان، ارائه آموزش‌های بهداشتی به شهروندان و توزیع اقلام بهداشتی در پایگاه‌ها از جمله اقدامات انجام شده است.
شهریاری افزود: طرح دست یار همزمان با سراسر کشور برای مقابله با کرونا و پیشگیری از شیوع این ویروس در خراسان جنوبی اجرا می‌شود.
وی گفت: برای اجرای این طرح، کمک‌های مردمی برای تأمین وسایل حفاظت فردی از جمله ماسک، مایع ضدعفونی کننده و دستکش برای خانواده‌های کم‌ بضاعت، نقاط حاشیه‌ای، آسیب‌خیز و مناطق محروم جمع آوری می‌شود.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان گفت: مردم نوعدوست می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به حساب ۹۹۹۹۹ هلال‌احمر نزد تمامی بانک‌ها اهدا کنند و همچنین شماره کارت‌های ۶۱۰۴۳۳۷۹۹۹۹۹۹۹۹۶ نزد بانک ملت و ۵۸۹۴۶۳۱۸۵۰۲۵۹۷۳۰ نزد بانک رفاه کارگران آماده دریافت کمک‌های مردمی است.
وی با بیان اینکه کد دستوری #۱۱۲* هم برای دریافت کمک‌های مردمی فعال است، گفت: شعب هلال احمر و خانه‌های هلال در سراسر استان آماده دریافت کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم است.
شهریاری افزود: هرگونه اقدام پیشگیرانه‌ای بدون مشارکت آحاد مردم امکان‌پذیر نخواهد بود بنابراین برای حفاظت از خود و خانواده باید از سلامت دیگران نیز حفاظت کنیم.
وی گفت: این پویش سراسری کمک می‌کند تا زنجیره‌های انتقال بیماری در بین مردمی که استطاعت تهیه وسایل حفاظت فردی ندارند نیز، گسترده نشود و قابلیت انتقال آن به دیگران کمتر شود.