جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

اجرای طرح توان افزایی اقتصادی خانواده زندانیان در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح توان افزایی اقتصادی خانواده زندانیان در استان

طرح توان افزایی اقتصادی خانواده زندانیان در استان اجرا می شود .

طرح توان افزایی اقتصادی خانواده زندانیان در 2 بخش حرفه آموزی و اشتغال زایی در خراسان جنوبی و 5 استان دیگر اجرا می شود.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهادریاست جمهوری در جلسه هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان خراسان جنوبی به انعقاد تفاهم نامه مشترک این نهاد با انجمن حمایت از زندانیان اشاره کرد و گفت: در این تفاهم نامه به633 خانواده زندانی آموزشهای حرفه ای و برای 100 خانواده زندانیان از طریق اعطای تسهیلات فرصت شغلی ایجاد می شود.

در این جلسه مقرر شد طرح تاسیس مهدکودک شبانه روزی برای کودکانی که مادران آنها در زندان هستند بصورت آزمایشی در خراسان جنوبی اجرا شود.

اسماعیل زاده مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در استان هزار و 400 خانواده تحت پوشش این انجمن هستند افزود : 79 درصد این خانواده ها بیکار و 89 درصد فاقد مسکن هستند.

وی همچنین به طرح توانمند سازی و اشتغال خانواده زندانیان اشاره کرد وگفت : در این طرح تا پایان سال برای 169 نفر آموزش و توانمندسازی و اشتغالزایی انجام خواهد شد.

وی همچنین خواستار ردیف بودجه برای بهبود وضعیت خانواده های زندانیان در استان شد .

اربابی مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی استان نیز به مشکلات خانوده های زندانیان در استان اشاره کرد و افزود : اداره کل زندانها و اقدامات تامینی استان این آمادگی را دارد تا طرح احداث مهدکودک در زندان را اجرایی کند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری از موسسه خیریه آبشار عاطفه ها و مرکز حرفه آموزی ,اشتغال و توانمند سازی بهبود یافتگان و خانواده های آسیب دیده هم بازدید کرد .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی