جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

اجرای طرح تعاون روستا در 30 روستای خراسان جنوبی - نمایش محتوای اقتصاد مقاومتی

 

 

اجرای طرح تعاون روستا در 30 روستای خراسان جنوبی

اجرای طرح تعاون روستا در 30 روستای خراسان جنوبی


طرح تعاون روستا در 30 روستای خراسان جنوبی اجرا می شود.

طرح تعاون روستا در 30 روستای خراسان جنوبی اجرا می شود.

طرح تعاون روستا در 30 روستای استان خراسان جنوبی اجرا می شود.

سروری، مسئول امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در کمیته اشتغال نهبندان گفت: طرح تعاون روستا در هزار روستای کشور اجرا می شود.

سروری افزود: از محل منابع ارزان قیمت و سرمایه گذاری اهالی روستا در صورت معرفی طرح، واحد های تولیدی  صنعتی یا بنگاه های خرد ایجاد و از محل منابع ارزان قیمت به این واحدها تسهیلات ارزان قیمت اعطاء می شود.

وی با اشاره به فعال سازی شهرک گلخانه ای نهبندان گفت: این شهرک های گلخانه ای با همکاری جهاد کشاورزی از محل منابع ارزان قیمت ایجاد خواهد شد.

مسئول امور تعاون، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان از تشکیل تعاونی های بوم گردی خبر داد و گفت: در روستاهای هدف گردشگری و بخصوص دهسلم نهبندان تعاونی های بوم گردی ایجاد و به هر کدام تسهیلات ارزان قیمت یک میلیارد ریالی پرداخت می شود.

سنجری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی هم با اشاره به اجراء طرح کارورزی فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی گفت: در این طرح فارغ التحصیلان جوان دانشگاهی با مدارک تحصیلی فوق دیپلم به بالا در کارگاه هایی به مدت 4 تا 6 ماه مشغول بکار می شوند و در طول این مدت که با هدف آموزش و مهارت آموزی است این کارورزان علاوه بر اینکه از مزایای حقوق 30 درصد قانون کار نیز برخوردار خواهند شد، حق بیمه مسئولیت آنان را دولت پرداخت می کند.

سنجری افزود: پس از پایان دوره کارورزی به مدت 2 سال در واحدهایی که 3 نفر بیمه شده ی اصلی داشته باشند می توانند مشغول به کار شوند.

به گفته وی طبق هماهنگی با سازمان تامین اجتماعی مسئول و یا کارفرما از پرداخت حق بیمه این افراد معاف و حق بیمه این افراد را پرداخت نمی کند بلکه دولت 100 درصد حق بیمه این افراد را متقبل می شود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی از متقاضیان خواست در سامانه ای که به همین منظور در سایت وزارت تعاون پیش بینی شده ثبت نام کنند.

به گفته سنجری از 4 تیر که این طرح ابلاغ شده تاکنون 150 در سامانه کارورزی نام نویسی کردند.

محمدی رئیس اداره  کار و رفاه اجتماعی نهبندان نیز تعهد اشتغال امسال این شهرستان را 610 شغل اعلام کرد که از ابتدای سال تاکنون 82 شغل ایجاد شده است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی

رای شما
میانگین (0 آرا)
The average rating is 0.0 stars out of 5.