جهش تولید | جمعه، ۲۰ تیر ۱۳۹۹

اجرای طرح برخورد با روزه خواری در ملأعام در خراسان جنوبی - نمایش محتوای رمضان

 

 

اجرای طرح برخورد با روزه خواری در ملأعام در خراسان جنوبی

طرح برخورد با روزه خواری در ملاعام، طبق قانون در خراسان جنوبی آغاز شد.

طرح برخورد با روزه خواری در ملاعام، طبق قانون در خراسان جنوبی آغاز شد.

سردار مجید شجاع، فرمانده انتظامی اخراسان جنوبی گفت: با توجه به مشهود بودن جرم روزه خواری با روزه خواران در ملاعام طبق قانون برخورد می شود.

سردار مجید شجاع افزود: روزه خواری در ملاء عام از نظر شرعی حرام و مصداق جرم مشهود و قابل تعقیب است و معذوراتی مانند بیماری و مسافرت، مجوز روزه خواری در انظار عمومی نیست.

وی خطاب به متصدیان هتل ها، رستوران های بین راهی، میهمان پذیر ها، پایانه ها و فرودگاه های استان، گفت: صرفاً برای مسافران خود می توانند با اخذ مجوز از مراجع ذی ربط با رعایت شئونات اسلامی و پوشش فضای مربوطه فعالیت کنند و ارائه خدمات توسط سایر مراکز پذیرایی از اذان صبح تا اذان مغرب ممنوع است و در صورت مشاهده، برابر مقررات با متخلفان برخورد می شود.

فرماندهی انتظامی استان افزود: پلیس از رانندگان وسایط نقلیه عمومی و خصوصی انتظار دارد از تظاهر به روزه خواری، استعمال دخانیات و ایجاد آلودگی صوتی پرهیز کنند .

سردار شجاع با تأکید بر تلاش نیروهای انتظامی برای تسهیل ترافیک، عبور و مرور و سالم سازی فضای عمومی از مردم خواست ضمن همکاری و همیاری در صورت مشاهده موارد خلاف، از طریق تلفن 110  پلیس را در اجرای قانون یاری کنند.

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای خراسان جنوبی