جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

اجرای طرح ایمن سازی دام های سنگین در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح ایمن سازی دام های سنگین در خراسان جنوبی

طرح ایمن سازی دام های سنگین در خراسان جنوبی اجرا می شود.

طرح سراسری ایمن سازی دام های سنگین علیه بیماری تب برفکی، در خراسان جنوبی آغاز و به مدت 25 روز کاری توسط بخش دولتی ادامه خواهد داشت.

 دکتر اصغرزاده، معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی گفت: ایمن سازی دام ها علیه بیماری تب برفکی به منظور کنترل و پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی و جلوگیری از وقوع تبعات سوء این بیماری در صنعت دامپروری و حفظ منابع دامی است.

دکتر اصغرزاده افزود: به دلیل عدم تأمین اعتبار مورد نیاز، در این طرح برخلاف دوره های قبلی از واکسن بهادار استفاده می شود.

وی گفت: این طرح به صورت سراسری در استان اجرا و پیش‌بینی می‌شود طی این طرح حدود 35 هزار رأس گاو و گوساله در واحدهای صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی واکسینه شوند.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان خراسان جنوبی افزود: بیماری تب برفکی یک بیماری به شدت واگیر دامی است، که می تواند خسارت های اقتصادی به جمعیت دامی وارد کند.

دکتر اصغرزاده گفت: بیماری تب برفکی یک بیماری به شدت واگیر دامی است که به لحاظ شدت خسارات اقتصادی که می‌تواند به جمعیت دامی وارد کند یکی از عوامل خطر مهم در تولید دام و فرآورده‌های دامی محسوب می‌شود که نقش اساسی در توسعه صنعت دامپروری استان و کشور دارد.‌

وی افزود: تردد و جابجایی دام ها طی اجرای طرح محدود و با خودروهایی که ضوابط بهداشتی قرنطینه ای را رعایت نکرده باشند، برخورد قانونی خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی