جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

اجرای طرح انسداد مرزها گامی موثر در کاهش ورود مواد مخدر - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح انسداد مرزها گامی موثر در کاهش ورود مواد مخدر

alt

با کنترل و مراقبت مستمر از مرزها ورود مواد مخدر از مرزهای استان به حداقل رسیده است.

حاصل تلاش 3 ماهه ماموران انتظامی در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، کشف 8 تن ماده بوده که تریاک بیشترین حجم کشفیات را داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان، در نشست خبری خود با اشاره به اجرای طرح انسداد مرزها گفت : با اجرای این طرح ، ورود مواد مخدر از مرزهای استان به حداقل رسیده است.

از ابتدای امسال تاکنون هشت هزار و 500 کیلوگرم کشفیات انواع مخدر داشتیم که از این تعداد 8100 کیلوگرم در پست های ایست و بازرسی و گلوگاه های استان کشف شدن که نشان می دهد کنترل در مرز با شدت و قدرت انجام می شود و مواد وارد شده عمدتا از مکانهای دیگر وارد و از مرز استان خارج می شوند.

گلستانی فرد افزود: تریاک با 5 تن و 700 کیلوگرم و پس از آن مرفین، هروئین و شیشه بیشترین حجم مواد مخدر کشف شده ، از ابتدای امسال است.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار سیاست های این ستاد را مصون سازی و حفظ جوانان از ابتلاء به پدیده شوم اعتیاد دانست و مباحث درمانی و زمینه سازی برای برگشت افراد مبتلا به جامعه را از جمله برنامه ها برای کاهش اثرات سوء اعتیاد عنوان کرد.

در حال حاضر 62 مرکز درمانی اعتیاد در استان فعال است که با استاندارهای ستاد اداره می شوند و فرصت خوبی برای درمان افراد مبتلا به اعتیاد است.

گلستانی فرد از امحاء یک تن و 600 کیلوگرم ماده مخدر غیردارویی 14 تیرماه در بیرجند خبر داد.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی