سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۴ خرداد ۱۴۰۰

اجرای طرح اجباری غربالگری اولیه پیش از ازدواج از سال آینده - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای طرح اجباری غربالگری اولیه پیش از ازدواج از سال آینده

طرح اجباری غربالگری اولیه پیش از ازدواج از سال 1396 اجرا می شود.

طرح اجباری غربالگری اولیه پیش از ازدواج از سال آینده اجرا می شود.

محسنی بند پی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در مراسم معارفه مدیر کل بهزیستی با اشاره به همکاری 3 هزار و 900 مشاور ازدواج گفت: امیدواریم با اجباری شدن غربالگری پیش از ازدواج، درصد قابل توجهی از معلولیت‌ها و ناهنجاریهای مادرزادی کاهش یابد.

محسنی بند پی با بیان اینکه بهزیستی تخصصی ترین نهاد برای حمایت از ناتوانان جسمی و ذهنی است، گفت: تلاش می کنیم تا به استانهای کمتر برخوردار مثل خراسان جنوبی خدمات حمایتی بیشتری ارائه دهیم.

رئیس سازمان بهزیستی کشور فعالیت شبکه اورژانس اجتماعی در کاهش آسیب های اجتماعی را بسیار چشمگیر دانست و گفت: 140 شهرستان در نوبت راه اندازی این شبکه قرار گرفته اند.

امیرحسنخانی رئیس مجمع نمایندگان استان هم با بیان اینکه خراسان جنوبی با وجود کمترین تراکم جمعیتی، بیشترین آمار مددجو را دارد، گفت: خشکسالی ها سبب افزایش مهاجرت ها شده که لازم است از خیران برای کمک به وضعیت معیشتی خانواده های آسیب پذیر بهره برد.

حسینی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هم با تاکید بر معرفی ظرفیت های استان به سرمایه گذاران گفت: خراسان جنوبی برای پیشرفت و توسعه نیازمند تشویق و همکاری همه جانبه با سرمایه گذاران است. 

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی