سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

اجرای سامانه هوشمند کنترل عوامل محیطی در راه آهن شرق با مرکزیت طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای سامانه هوشمند کنترل عوامل محیطی در راه آهن شرق با مرکزیت طبس

alt

برای نخستین بار در سطح نواحی هجده‌گانه راه آهن کشور؛ سامانه هوشمند کنترل عوامل محیطی در راه آهن شرق اجرا شد

مدیرکل راه آهن شرق گفت: پروژه سامانه هوشمند کنترل و نظارت بر عملکرد سرورها و کنترل عوامل محیطی، برای نخستین بار در سطح نواحی هجده‌گانه راه آهن کشور، در اداره کل راه آهن شرق با مرکزیت طبس اجرا شده و قابل الگوبرداری برای نواحی مختلف راه آهن است.

محمد پورفخری بهابادی درباره تجهیز و استانداردسازی اتاق سرور (سرویس دهنده) این اداره کل در ایستگاه طبس اظهار داشت: با توجه به اینکه یکی از موضوع‌های اصلی و مهم هر شبکه، به لحاظ متمرکز کردن و پشتیبانی از تجهیزات فعال و غیرفعال شبکه، ‌اتاق سرور آن است، گروه آمار و فن‌آوری اطلاعات این اداره کل با نیازسنجی سیستمی و برنامه‌ریزی دقیق، پیشنهادهایی در مورد ارتقای امنیت شبکه اتوماسیون، و تجهیز و استانداردسازی اتاق سرور ارائه کرد که پس از بررسی این پیشنهاد، با تلاش شبانه‌روزی گروه، اجرایی شد.

وی ادامه داد: مهم‌ترین ویژگی‌های بکار گرفته شده در اتاق سرور این اداره کل، اتوماسیون اداری است و اجرای این پروژه برای کنترل و نظارت بر عملکرد سرورها و کنترل عوامل محیطی مؤثر بر آن‌ها طراحی و ساخته شده است.

مدیرکل راه آهن شرق افزود: نمایش دما و رطوبت و تشخیص دود و گاز محیط و ثبت آن در بانک اطلاعات نرم افزار و اجرای فرامین خاص باتوجه به شرایط مختلف، کارکرد سیستم به صورت Onlineو Offlineبدون نیاز به کامپیوتر، تهیه گزارش و نمودارهای مختلف در نرم‌افزار اصلی و نرم‌افزار تحت وب، ‌قابلیت فعال‌سازی ادوات برقی جانبی باتوجه به شرایط خاص و یا از طریق ارسال پیام کوتاه به سیستم، تنها بخشی از امکانات سیستم اتوماسیون اتاق سرور است.

 

وی خاطرنشان کرد: این طرح برای نخستین بار در سطح ادارات استان و نواحی هجده‌گانه راه آهن کشور به‌صورت جامع و کامل اجرا شده که قابلیت الگوبرداری برای سایر ادارات و نواحی مختلف راه آهن را نیز داراست.

منبع: واحد اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی