سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

اجرای رزمایش فاطمیون در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای رزمایش فاطمیون در خراسان جنوبی

رزمایش فاطمیون با حضور 120 گردان در خراسان جنوبی اجرا شد .

در این رزمایش 21 هزار نفر از بسیجیان گردانهای بیت المقدس، عاشورا، کوثر، الزهرا (س) ،امام حسین و امام علی (ع) توان و آمادگی خود را به مدت 2 روز به نمایش می گذارند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: این رزمایش با هدف افزایش روحیه ایثارگری، حفظ انسجام گردان‌ها، وحدت فرماندهی، حفظ آمادگی و بالا بردن توان رزم بسیجیان و آمادگی بسیجیان برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن برگزار می‌شود.

سرهنگ قاسمی افزود:انجام عملیات تاخیری، کم کردن توانایی‌های دشمن، برهم زدن سازماندهی و آرایش دشمن و به تاخیر انداختن حرکت دشمن فرضی از جمله اقداماتی است که در این رزمایش دو روزه اجرا می‌شود.

وی گفت: 4 گردان در شهرستان های نهبندان، سربیشه و درمیان  عملیات تاخیری را انجام خواهند داد و بقیه گردان‌ها در شهرستان های قاین، سرایان، فردوس، بشرویه و طبس در عملیات کوی و برزن و سه گردان در شهرستان بیرجند در امداد و نجات و حوادث طبیعی و غیرطبیعی شرکت می‌کنند.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی با بیان اینکه عملیات سوم این رزمایش مقابله با ناآرامی ها، اختشاشات و گروگان گیری است، افزود: این رزمایش در روز اول فقط تمرین خواهد بود و روز دوم مانور با آتش و صدای انفجار با هدف مقابله با دشمن فرضی همراه است.

سرهنگ قاسمی گفت: قبل از اجرای این رزمایش آموزش‌هایی از قبیل آموزش سلاح‌های سازمانی، پدافند غیرعامل، امداد و نجات و تخمین مسافت به بسیجیان داده شد تا هر آن چه که یک بسیجی نیاز دارد فرا گیرد و در زمان لازم بتواند آنها را اجرا کند.