سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اجرای بیش از 30 برنامه محوری در طول دهه وقف در طبس - نمایش محتوای خبر

 

 

اجرای بیش از 30 برنامه محوری در طول دهه وقف در طبس

بیش از 30 برنامه محوری در طول دهه وقف در طبس اجرا شد.

بیش از 30 برنامه محوری در طول دهه وقف در طبس اجرا شد.

حجت الاسلام خدایی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس گفت:دهه وقف از هفتم آذر ماه آغاز و تا شانزدهم آذرماه ادامه دارد و ۳۰ برنامه محوری در این دهه انجام خواهد شد.

حجت الاسلام خدایی افزود: شعار دهه وقف، همه واقف باشیم، اعلام شده و مهمترین رکن این دهه تبلیغات و اطلاع رسانی است.

وی گفت: همایش همیاران وقف، سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه شهر دیهوک، راه‌اندازی ایستگاه همه واقف باشیم و نمایشگاه وقف در طول دهه وقف، غبارروبی گلزار شهدا و میثاق با شهدا، نواختن زنگ وقف، دیدار با امام جمعه و معاون استاندار و فرماندار ویژه طبس و ارائه گزارش از فعالیت‌های اوقاف، نشست صنفی وقف با اصحاب‌رسانه از برنامه های شاخص دهه وقف در طبس خواهد بود و بیش از ۲۰ برنامه دیگر نیز در این دهه اجرا خواهد شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه طبس با اشاره به ایام سوگواری پیامبراکرم(ص) و امام‌حسن‌مجتبی(ع)،گفت: مراسم عزاداری این ایام در کلیه بقاع متبرکه، مسجد جامع و حسینیه شهر طبس برگزار و مراسم لبیک یا رسول الله در دو بقعه متبرکه پیرحاجات و خواجه‌خضر طبس با حضور دوست‌داران اهل بیت(ع) انجام خواهد شد.

حجت الاسلام خدایی افزود: وقف بیشتر، یعنی کمک بیشتر به سلامت اقتصادی جامعه و مؤمنان با بخشیدن مال خود در راه خدا در حقیقت هم باقیات صالحات ارزنده‌ای را برای خود بر جای می‌گذارند و هم با این کار نیازهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جامعه را پوشش می دهند.

وی با بیان اینکه وقف یکی از اقدامات ماندگار در زندگی انسان است،گفت: در عصر حاضر با توجه به نیاز جامعه به تولید علم و دانش، انجام این سنت نبوی در امور علمی و فرهنگی بسیار حائز اهمیت است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی