جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

اتصال مراکز استان‌ها به راه آهن، سیاست دولت - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

اتصال مراکز استان‌ها به راه آهن، سیاست دولت

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، رئیس سازمان برنامه و بودجه امروز در سفر به خراسان جنوبی و در فرودگاه بیرجند با بیان این مطلب گفت: همان طور که هموطنان اطلاع دارند در یکی دو سال گذشته همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و گیلان به شبکه سراسری راه آهن متصل شده اند و اخیرا هم راه آهن میانه به بستان آباد افتتاح شده است که سال آینده به تبریز نیز می‌رسد.
نوبخت افزود: در ادامه همین پروژه‌های راه آهن، اتصال خراسان جنوبی و بیرجند هم جزو برنامه است تا با سرعت بتوانیم به شبکه سراسری راه آهن وصل کنیم.

وی همچنین گفت: امروز از ۱۰ هزار واحد مسکونی که برای نیازمندان در خراسان جنوبی تصویب شده است ۲ هزار واحد را به بهره برداری می‌رسانیم و سعی داریم بقیه این مسکن‌ها را نیز تا قبل از پایان سال افتتاح کنیم و طوری برنامه ریزی شده است که تعدادی از این واحد‌ها در دهه مبارک فجر به بهره برداری برسد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه ساخت مسکن برای نیازمندان را اقدامی ارزشمند دانست که در آن برای روستائیان و افراد کم درآمد از محل تسهیلات دولت و کمک نهاد‌های بنیاد مسکن و کمیته امداد امام خمینی(ره) خانه ساخته می‌شود.
نوبخت افزود: در این طرح ۵۰ درصد هزینه ساخت واحد‌ها به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت و ۵۰ درصد دیگر با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی(ره) تأمین می‌شود.
وی گفت: سود تسهیلاتی که از سوی این دو نهاد به ساخت مسکن اختصاص یافته است ۵ درصد است که اصل وام و سودش را باز هم دولت تعهد و تضمین کرده است و برای زنان سرپرست خانوار و افرادی که توان پرداخت اقساط تسهیلات را ندارند این خانه‌ها به صورت کاملا رایگان ساخته می‌شود.
 
بهره برداری از ۲ هزار مسکن روستایی در خراسان جنوبی
۲ هزار مسکن روستایی نیازمندان در خراسان جنوبی با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور افتتاح شد.
این واحد‌ها از ۱۰ هزار واحد مسکونی که برای نیازمندان در خراسان جنوبی تصویب شده است. در این طرح ۵۰ درصد هزینه ساخت واحد‌ها به صورت بلاعوض از سوی دولت پرداخت و ۵۰ درصد دیگر با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام خمینی (ره) تأمین می‌شود.
سود تسهیلاتی که از سوی این دو نهاد به ساخت مسکن اختصاص یافته است ۵ درصد است که اصل وام و سودش را باز هم دولت تعهد و تضمین کرده است و برای زنان سرپرست خانوار و افرادی که توان پرداخت اقساط تسهیلات را ندارند این خانه‌ها به صورت کاملا رایگان ساخته می‌شود
 اعتباری که برای ساخت این ده هزار واحد به استان اختصاص خواهد یافت ۸۵۰ میلیارد تومان است که ۳۰۰ میلیارد تومان از آن یارانه دولت است.