رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

اتریش آماده گسترش روابط با خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

اتریش آماده گسترش روابط با خراسان جنوبی

سفیر اتریش در ایران با استاندار خراسان جنوبی دیدار کرد.

کشور اتریش آماده گسترش روابط اقتصادی و گردشگری با خراسان جنوبی است .

فردریش اشتیفت ، سفیر اتریش در ایران ، در دیدار با استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه این استان ، استانی زیبا و با ظرفیت های بی نظیر اقتصادی است گفت : خراسان جنوبی در زمینه های معدن ، کویرنوردی و نیروی انسانی دارای توانمندی های بسیار خوبی است که تمایل داریم از این توانمندی ها در گسترش روابط بهره بگیریم .

فردریش اشتیفت به میزبانی کشور اتریش در مذاکرات هسته ای ایران با قدرت های جهانی اشاره کرد و افزود : اتریش آماده است در زمینه های فرهنگی ، اقتصادی و دانشگاهی با خراسان جنوبی همکاری های لازم را داشته باشد .

وی با بیان اینکه در آینده ای نزدیک هیأت تجاری اتریش به خراسان جنوبی سفر خواهد کرد گفت : خراسان جنوبی دارای موقعیت جغرافیایی بسیار خوبی در زمینه ارتباط با کشور افغانستان است که آماده ایم از این ظرفیت نیز برای دستیابی به بازار افغانستان استفاده کنیم .

خدمتگزار ، استاندار خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه این استان آماده همکاری های تجاری و اقتصادی با یکی از استان های کشور اتریش است ، یادآور شد : سفر مقامات بلند پایه ایران در سال های اخیر به اتریش و وین ، نشان از عمق ارتباط بین دو کشور دارد .

آقای خدمتگزار به ظرفیت های خراسان جنوبی در بخش های مختلف اشاره کرد و افزود : خراسان جنوبی در بخش های مختلف از جمله در زمینه های گردشگری ، صنایع دستی ، معدن و دانشگاه ، دارای ظرفیت های بی نظیری است که می تواند مورد توجه قرار گیرد .

سفیر اتریش در ایران همچنین دیشب در نشست با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی با ابراز خوشحالی از توافق هسته ای ایران و برداشته شدن تحریمها در آینده نزدیک گفت : علاوه بر تجار ایرانی ، تجار اتریشی نیزخواستار پایان این تحریمها هستند .

فردریش اشتیفت افزود : خراسان جنوبی با دارا بودن گیاهان دارویی بیشمار و معادن و دانشگاه های متعدد ، در آینده در ردیف استانهای میزبان هیأت تجاری اتریش خواهد بود .

وی به افزایش ورود گردشگران اتریشی به ایران اشاره کرد و گفت : هم اکنون در هفته شش پرواز بین ایران و اتریش انجام می شود که به زودی به دو پرواز در هر روز افزایش می یابد .

سفیر اتریش در ایران افزود : همچنین قرار است در آینده هر هفته 3 پرواز از اتریش به مقصد اصفهان هم انجام شود .

توماس موشیگ رایزن تجاری سفارت اتریش در ایران هم با اشاره به ظرفیت های کشور اتریش در زمینه های دارویی ، بهداشت ، ماشین آلات و صنعت گفت : آماده ایم اطلاعات شرکت های اتریشی را در اختیار تجار و واحدهای صنعتی خراسان جنوبی قرار دهیم تا در صورت نیاز از ظرفیت های آنها استفاده کنند.

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی