جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

ابلاغ تسهیلات ساخت مسکن شهری محرومان در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

ابلاغ تسهیلات ساخت مسکن شهری محرومان در خراسان جنوبی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در گفتگو با خبرنگار صداوسیما گفت: کلنگ ساخت این واحد‌های با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در سال جاری به زمین زده شد.

آسمانی مقدم افزود: برای اولین بار در کشور در خراسان جنوبی ساخت مسکن شهری محرومان با پشتیبانی تسهیلات قرض الحسنه و کمک بلاعوض اجرا می‌شود.

وی گفت: به ازای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه با بازپرداخت ۱۵ساله و ۳۰میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.

آسمانی مقدم با اشاره به اینکه متقاضیان برای ثبت نام و تشکیل پرونده باید به ادارات بنیاد مسکن شهرستان مراجعه و پس از بررسی و تأئید در کمیته شهرستانی برای دریافت تسهیلات معرفی می‌شوند افزود: مدت زمان اجرای پروژه مسکن شهری محرومان تا پایان دولت یازدهم اعلام شده است.

وی با اشاره به محدود بودن زمان اجرای این طرح گفت: متقاضی گزینش شده موظف است حداکثر یک ماه نسبت به تشکیل پرونده و اخذ پروانه ساختمانی اقدام کنند و در غیر این صورت متقاضیان دیگر جایگزین خواهند شد.

آسمانی مقدم تأکید کرد: پس از اخذ پروانه متقاضی باید ظرف مدت ۲۰روز نسبت به پی کنی و اجرای فنداسیون و حداکثر ظرف مدت ۶ماه از زمان عقدقرارداد نسبت به اجرای عملیات ساختمانی تا مرحله سفت کاری، نصب درب و پنجره و نما اقدام کنند.

وی این واحد‌ها برای خانواده های فاقد مسکن مقاوم در شهر‌های زیر ۲۵هزار نفر جمعیت و حاشیه شهرهای بالای ۲۵هزار نفر جمعیت شامل بیرجند، فردوس، قاین وطبس، واحد‌های مسکونی نامقاوم و در معرض خطر با اولویت بافت‌های فرسوده، بازنشستگان کم توان فاقد مسکن مناسب و خانواده‌های کم توان فاقد مسکن که دارای زمین شخصی هستند ساخته می شوند.
 
آسمانی مقدم استفاده نکردن از امکانات و تسهیلات دولتی و نهاد‌های عمومی غیردولتی، متأهل و یا سرپرست خانوار بودن، دارای سابقه حداقل ۵سال سکونت مستمر در شهر مربوطه، دریافت نکردن زمین و تسهیلات ساخت مسکن از بنیاد مسکن، نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی از جمله چک برگشتی و معوقات را از شرایط متقاضیان عنوان کرد.