سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۵ خرداد ۱۴۰۰

آبرسانی سیار به هزار و 200 خانوار روستایی سیل زده نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

آبرسانی سیار به هزار و 200 خانوار روستایی سیل زده نهبندان

18 روستای سیل زده نهبندان با  هزار و 200 خانوار روستایی آبرسانی سیار شد .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت : در اثر سیلاب شدید که دیروز در نهبندان جاری شد و هنوز نیز رواناب های آن جریان دارد ، 20 کیلومتر از خط انتقال مجتمع آبرسانی طبسین از بین رفته و 9 کیلومتر از شبکه توزیع آب این مجتمع نیز تخریب شده است .

آقای بسکابادی افزود : همچنین چاه آبرسانی به روستای کهنو نیز در اثر سیلاب تخریب شده  که در مجموع تا کنون یک میلیارد و 400 میلیون تومان خسارت به شبکه آبرسانی روستاهای نهبندان وارد شده است .

وی گفت : برای تأمین آب آشامیدنی هزار و 200 مشترک روستاهای سیل زده ، 5 دستگاه تانکر سیار آب با ظرفیت 50 هزار لیتر به این روستاها حمل و در 10 مخزن ثابت نصب شده در روستاها تخلیه شده است که آبرسانی سیار تا برقراری مجدد آب آشامیدنی این روستاها از طریق شبکه آبرسانی ادامه دارد .

مأموران شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در تلاشند آب سرویس های بهداشتی صحرایی مناطق سیل زده را نیز هرچه سریعتر وصل کنند .

همچنین کمیته امداد خراسان جنوبی در ادامه امدادرسانی به 80 مددجوی سیل زده خود در نهبندان 100 بسته غذای گرم امروز توزیع کرده است .

آقای رضوی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی نیز از اختصاص 2 میلیون تومان کمک بلاعوض به هر یک از مددجویان سیل زده نهبندان خبر داد .