سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰

آبرسانی به 400 روستای استان با تانکر - نمایش محتوای خبر

 

 

آبرسانی به 400 روستای استان با تانکر

alt

400 روستای خراسان جنوبی با تانکر آبرسانی می شود .

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان این مطلب گفت : هم اکنون 30 درصد روستاهای این استان مشکل تامین آب دارند که با 31 دستگاه تانکر آبرسانی می شوند .

آقای بسکابادی با بیان اینکه برای آبرسانی سیار به روستاهای خراسان جنوبی سالانه 2 میلیارد تومان اعتبار نیاز است افزود : برای آبرسانی سیار روستاها باید در هر شهرستان چاه بحران حفر شود تا مشکلات آبرسانی با تانکر رفع شود.

وی گفت: روستاهای بشرویه با 98 درصد بیشترین و روستاهای طبس با 56 درصد کمترین ضریب بهره مندی از آب را دارند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه میانگین مصرف آب روستایی در استان برای هر فرد در شبانه روز 97 لیتر است افزود:هم اکنون 114 هزار مشترک  آب روستایی در استان وجود دارد که 6 درصد آنها کنتور معیوب دارند.

در روستاهای خراسان جنوبی 50 درصد هدررفت آب وجود دارد که از این میزان 30 درصد مربوط به شبکه‌ های فرسوده و 20 درصد مربوط به انشعابات غیرمجاز است.

بسکابادی با بیان اینکه در روستاهای خراسان جنوبی‌ هزار و 500 مشترک دارای انشعابات غیرمجاز هستند، گفت: با تلاش بسج سازندگی میزان انشعابات غیرمجاز کاهش یافته است.

در خراسان جنوبی 44 دهنه چشمه و 118 رشته قنات برای تامین آب روستاها وجود دارد.

خراسان جنوبی 910 آبادی بالای 20 خانوار دارد که 134 روستا فاقد شبکه آبرسان است و همچنن شبکه آب رسانی 51 روستا نیز بر اثر خشکسالی راکد شده و مردم آن آب برای آشامیدن ندارند.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی