سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۶ خرداد ۱۴۰۰

آبرسانی به 30 روستای کشور در هفته - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

آبرسانی به 30 روستای کشور در هفته

دانلود

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، آقای اردکانیان در مراسم بهره برداری از طرح انتقال آب از محمدشهر به بیرجند با بیان اینکه 10 هزار و 336 روستای کشور به شبکه سراسری آبآبرسانی به 30 روستا کشور در هفته متصل هستند افزود: هم اکنون 6 میلیون و 845 هزار نفر از روستاییان کشور از آب آشامیدنی سالم بهره مندند و تلاش می کنیم این جمعیت را تا پایان دولت به حدود 10 میلیون نفر برسانیم .

وی گفت: تا پایان سال نیز هزار و 339 روستای دیگر در کشور هم آبرسانی می شوند.

وزیر نیرو به وجود 228 تصفیه خانه فاضلاب در کشور اشاره کرد و افزود: هر 45 روز در کشور یک تصفیه خانه وارد مدار می شود که در این رکود زمانی، تحولی شکل گرفته است.

آقای اردکانیان  با بیان اینکه طرح سازگاری با کم آبی برای اولین بار در کشور در خراسان جنوبی در اجرا می شود گفت: هم اکنون 1360 طرح در این  خراسان جنوبی در حوزه وزارت نیرو در حال اجراست که 38 درصد پیشرفت دارد .

وی با اشاره به اینکه 100 درصد  جمعیت شهری این استان از آب بهره مند اند گفت : 50 در صد از جمعیت شهری هم اکنون  از فاضلاب برخوردارند و تلاش می کنیم این سرعت گیرد .

وزیر نیرو از آغاز راه اندازی کمپین هر هفته الف ، ب، ایران از این هفته خبر داد و گفت: در این طرح تا پایان سال  در استانهای کشور یک طرح بزرگ آب، شبکه های زهکشی، تصفیه خانه و تولید برق افتتاح خواهیم کرد تا هم هموطنان و هم مردم دنیا ببینند با وجود تحریم های ظالمانه اجازه ندادیم و نخواهیم داد که چرخ های توسعه کشور توقفی در آنها ایجاد شود.