جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

ابراز تاسف وزیر راه از سانحه محور سربیشه-درح - نمایش محتوای خبر

 

 

ابراز تاسف وزیر راه از سانحه محور سربیشه-درح

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی ، متن پیام محمد اسلامی به این شرح است:ابراز تاسف وزیر راه وشهرسازی از حادثه تصادف در محور سربیشه-درح
" برخورد تریلی و اتوبوس در یکی محور‌های خراسان جنوبی موجب درگذشت تعدادی از هم وطنان و تاثر عمیق بنده شد. این محور با توجه به افزایش تردد نیاز جدی به بهسازی داشته است و این مهم از یکسال گذشته با جدیت پیگیری شده است.
ضمن ابراز تاسف از حادثه تلخ تصادف در محور سربیشه-درح و تسلیت به خانواده‌های داغدار به اطلاع می‌رسانم که با پیگیری‌های مستمر انجام شده و نگاه ویژه مسئولین استان به منطقه مرزی درح، در سال ۹۸ اعتباری بالغ بر ۲۴۵ میلیارد ریال مصوب شد که شاهد رشد حدود ۴ برابری اعتبارات نسبت به سال ۹۷ بودیم.
همچنین، اعتبار پیش بینی شده برای این محور درقانون بودجه سال ٩٩ به مبلغ ۴٠٠ میلیارد ریال افزایش یافت که شاهد رشد حدود دو برابری اعتبارات نسبت به سال ۹۸ هستیم. از جمله اقدامات انجام شده می‌توان به تکمیل و بهره برداری ۲ کیلومتراز باند دوم در قالب کمربندی شهر درح اشاره نمود. علاوه براین احداث پل ۵ دهنه طاقی بر روی مسیل ماهیرود بوده که درمراحل پایانی است و به زودی بازگشایی خواهدشد. همچنین تکمیل و بهره برداری از ٧ کیلومتر باند دوم احداثی تا اوایل خرداد ماه سال ۹۹ و تسریع در عملیات اجرایی احداث ۲۲ کیلومتراز باند دوم محور به مبلغ اولیه ۵۴٠ میلیارد ریال که دردهه فجر سال ۹۸ توسط استاندارمحترم خراسان جنوبی کلنگ زنی شد از دیگر اقداماتی است که درحال انجام است.
مطالعات و اسناد مناقصه احداث ۵۰ کیلومتر دیگر از باند دوم به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال و در قالب دوقطعه تهیه شده که انشاءالله بزودی و پس از طی تشریفات مناقصه حداقل یک قطعه به پیمانکارمربوطه واگذار و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
همچنین با وجود کار‌های انجام شده، در تماس با مدیران مربوط خواستار تسریع در انجام این پروژه شده ام.
در پایان همه رانندگان عزیز را به رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مطمئنه و دقت در مختصات جاده‌ها توجه می‌دهم. "

در حادثه برخورد اتوبوس با تریلر در محور سربیشه – درح در نهم اردیبهشت ،  سیزده تن جان خود را از دست دادند.