جهش تولید | شنبه، ۳ آبان ۱۳۹۹

ابداع مخترع بیرجندی جزء سه اثر برتر هشتمین جشنواره جوان کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

ابداع مخترع بیرجندی جزء سه اثر برتر هشتمین جشنواره جوان کشور

ابداع مخترع بیرجندی در زمره سه اثر برتر هشتمین جشنواره جوان کشور قرار گرفت.

ابداع مخترع بیرجندی جزء سه اثر برتر هشتمین جشنواره جوان سرباز حضرت علی اکبر (ع) کشور شد.

عقیلی پور، مسئول بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصار الرضا (ع) خراسان جنوبی گفت: کمربند هوشمند کنترل علائم حیاتی تکاوران و سربازان مناطق عملیاتی و حساس، ابداع آقای حسین نیک کار است که به عنوان یکی از 3 اثر برتر هشتمین جشنواره حضرت علی اکبر انتخاب شد.

آقای عقیلی پور با بیان اینکه جشنواره حضرت علی اکبر (ع) در بخش های فرهنگی، هنری، سازندگی خانواده، خلاقیت و فناوری طرح و ایده، هر سال برگزار می شود؛ افزود: قرار است از این مبتکر بیرجندی، 29 اردیبهشت در تهران در مراسم اختتامیه این جشنواره قدردانی شود.

مبتکر کمربند هوشمند کنترل علائم حیاتی نیز گفت: در این کمربند علاوه بر تعیین موقعیت فرد، با نصب یک سنسور اطلاعاتی مانند ضربان قلب، فشارخون و دمای بدن برای مدیریت کاربر ارسال می شود.

حسین نیک کار افزود: همچنین در این کمربند یک سنسور هم برای شناسایی افراد و جانوران در پشت سر فرد استفاده کننده از کمربند، تعبیه شده است تا در صورت وجود خطر از پشت تا فاصله 20 متری، با اعلام صوتی و ویبره فرد را مطلع می کند.

وی گفت: کمربند هوشمند علاوه بر استفاده برای سربازان و تکاوران در مأموریتها، برای جنگل بانان و کوهنوردان هم کاربرد دارد.

مبتکر کمربند هوشمند کنترل علائم حیاتی با بیان اینکه ساخت این کمربند، 7 ماه زمان برده است افزود : برای ساخت این وسیله 700 هزار تومان هزینه شد که سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی آن را پرداخت کرد.

حسین نیک کار افزود: مراحل ثبت این ابتکار در اداره ثبت اختراع ایران در حال انجام است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی