جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۵ تیر ۱۳۹۹

کاشانه مهر - نمایش محتوای صدا

 

 

کاشانه مهر

Loading the player...
کاشانه مهر

خانواده به عنوان اولین کانونی که فرد در آن قرار می‌گیرد دارای اهمیت شایان توجهی است. اولین تأثیرات محیطی که فرد دریافت می‌کند از محیط خانواده است و حتی تأثیرپذیری فرد از سایر محیط ها می‌تواند نشأت گرفته از همین محیط خانواده باشد. خانواده پایه گذار بخش مهمی از سرنوشت انسان است و در تعیین سبک و خط مشی زندگی آینده، اخلاق، سلامت و عملکرد فرد در آینده نقش بزرگی بر عهده دارد.

بی تردید رسانه می تواند در قالب ابزار هنر و تولید پیام و محتوا، در راستای تحکیم بنیان خانواده گام بردارد و از همین روست که شبکه استانی صدای خراسان جنوبی تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «کاشانه مهر» را در دستور کار خویش قرار داده است.

محوریت این ویژه برنامه «تحکیم بنیان خانواده با توجه به ویژگی ­های استانی و بومی و رصد مهمترین مسائل خانوادگی استان» است.

رعایت حقوق متقابل زن و شوهر و سازگاری و همکاری برای رفع مشکلات، شیوه‌های تربیتی در خانواده، روابط اجتماعی و سلامت جسمی و روحی خانواده،رعایت اصول اخلاقی در محیط خانه، تقویت اندیشه دینی، تبیین ویژگی های یک خانواده موفق و... از جمله مهمترین موضوعاتی است که در این مستند به آنها توجه و پرداخته خواهد شد.

«کاشانه مهر» در ساختار مستند و به صورت گزارش محور تولید می شود. در هر برنامه سوژه خاصی دستمایه قرار می­گیرد که معمولاً خانواده­های موفق هستند که از ابعاد مختلف، زندگی آنها مورد بررسی قرار می گیرد.

مدت زمان ویژه برنامه «کاشانه مهر» 30 دقیقه است و در سال جاری به تعداد 12 برنامه تولید و پخش خواهد شد که زمان پخش آن متغیر است.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کنندگی و نویسندگی برنامه را «مسعود حسنی» بر عهده دارد.

گوینده برنامه «الهام خزائلی» و گزارشگر آن «مسعود خسروی» است.