جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

پیک ورزش - نمایش محتوای صدا

 

 

پیک ورزش

Loading the player...
پیک ورزش

ورزش به تعادل جسم و جان آدمی می‏ انجامد، با ورزش، انسان از روحی با نشاط برخوردار می‏ شود و روح با نشاط، بدن را سرشار از طراوت و شادابی می‏ سازد. بی تردید بدن سالم هم، روح و جان را در دست‏یابی به مدارج کمال یاری می‏ رساند و خلاصه اینکه فرد سالم، جامعه سالم و بانشاط می سازد.

از همین روست که توجه به ورزش و تلاش بر توسعه آن در میان همه اقشار جامعه، امری لازم و حیاتی است. در همین راستا تولید و پخش ویژه برنامه ای با عنوان «پیک ورزش» با رویکرد «اطلاع رسانی از رویدادهای ورزشی استان » در دستور کار صدای خراسان جنوبی قرار گرفت.

برنامه «پیک ورزش» تلاش می کند با بهره گیری از ظرفیت های رسانه، همگان و به ویژه جوانان را به امر ورزش تشویق نماید، ورزش های مفید و مناسب برای اقشار مختلف را معرفی نماید، از فعالیت ها و موفقیت های ورزش استان و رویدادهای مهم ورزشی هفته اطلاع رسانی نماید و به تحلیل فعالیت های ورزش استان در هفته ای که گذشت، بپردازد.

برنامه دارای یک گوینده اصلی است و آیتم های متنوعی به صورت مجله ای تولید و پخش می شود که عبارتند از:

- دعوت از فعالان ورزش استان: اعم از گفتگو با مسئولان (که در خصوص رشته های ورزشی مختلف در استان و تشویق مردم به ورزش صحبت می کنند) و نیز گفتگو با ورزشکاران موفق (که در خصوص رمز موفقیت ، افتخارات کسب شده و ... صحبت می کنند) است.

- گزارش: تهیه گزارش از مسابقات مهم برگزار شده در استان یا گزارش از وضعیت ورزش شهرستانها به صورت گفتگو با ورزشکاران.  

- معرفی بازی های محلی استان: که توسط یکی از ساکنین منطقه با لهجه بومی روایت می شود.

- رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت: در این بخش به تحلیل رویدادهای مهم ورزش استان در هفته ای که گذشت، پرداخته می شود.

- اخبار ورزشی استان و شهرستانها: مهمترین اخبار ورزشی استان و به ویژه شهرستانهای مختلف در این بخش منعکس می شود.

- تغذیه ورزشکاران: مطالبی مفید و کاربردی درخصوص تغذیه ورزشکاران بیان می شود.

- ارتباط تلفنی با مسئولان: با مدیران ورزش و جوانان شهرستانها یا هیئت های مختلف در خصوص رویدادهای مهم ورزشی پیش روی ورزش استان ارتباط تلفنی برقرار می شود.

- علم و ورزش: این آیتم به صورت کارشناسی ارائه می شود.

 

مدت زمان برنامه پیک ورزش 30 دقیقه است و تعداد 46 برنامه تا پایان سال جاری تولید و پخش خواهد شد. شما هم استانی های عزیز می تواند در ساعت 17:00 روزهای جمعه هر هفته، از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) شنونده این برنامه باشید.

تکرار برنامه نیز در ساعت 11:10 روز شنبه پخش خواهد شد.

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده برنامه «مهدی امیرآبادی زاده»، گوینده و نویسنده و گوینده «سمیه تربتیان» و گزارشگر «فاطمه حاجی پور» است.

نریتور «فرنود فولادی» است و ضبط آیتم بازی های محلی را «مهدی امیرآبادی زاده » بر عهده دارند.

صدابرداری برنامه را «ام البنین عنایتی، سارا مختاری، هانیه پیرامی» برعهده دارند.