حمایت از کالای ایرانی | یک‌شنبه، ۳ تیر ۱۳۹۷

عید ولایت - نمایش محتوای صدا

 

 

عید ولایت

تهیه کنندگی این برنامه را «فرشته بهمن زاده و اکرم صادقی » بر عهده دارند و سایر عوامل گروه تولید عبارتند از:

گوینده: الهام خزائلی، مسعود حسنی

نویسنده: فاطمه حسینی فر

 گزارشگر: مسعود خسروی و همکاری خبرنگاران آزاد شهرستانها

 

دهم ذی الحجه برابر با عید قربان، عید بزرگ مسلمانان و روز هجدهم ذی الحجه برابر با عید سعید غدیرخم، عید بزرگ رضوان و هدایت الهی است. فاصله این دو مناسبت باشکوه «دهه امامت و ولایت» نامگذاری شده که فرصتی است برای اهالی رسانه تا بیعت خود را با عاشقی تازه کنند و ترنم خوش ولایت را بر گوش جان ها بنشانند، فرصتی مغتنم برای تبیین و شناساندن ابعاد  مختلف ولایت و امامت و کارکردهای آن در جامعه امروزی.

در همین راستا شبکه استانی صدای خراسان جنوبی ویژه برنامه «عید ولایت» را برای پخش در ایام دهه امامت و ولایت تدارک دیده ، این برنامه در 10 قسمت 74 دقیقه ای درساختار (ترکیبی نمایشی ) به صورت زنده پخش می شود .پخش برنامه ازروزپنج شنبه مورخ 9/6/96 آغاز وتا پایان روز شنبه مورخ 18/6/96مصاد ف با عید غدیر ادامه خواهد داشت  

هدف برنامه «ایجاد لحظات شاد عصرگاهی در دهه امامت و ولایت و ایجاد تعلق خاطر بیشتر مخاطبان به امامت و ولایت و وحدت» است.

برنامه دارای دو نفر گوینده آقا و خانم است و شامل بخش های متنوعی به شرح ذیل می باشد:

- گزارش: در هر برنامه دو بخش گزارشی وجود دارد که عموماً از محل برگزاری جشن­های مردمی تهیه شده و شامل نظرات مردم در مورد ولایت و امامت خواهد بود.

- نمایش: هر برنامه دارای دو نمایش است. یک نمایش طنز و دیگری با موضوع تاریخی تولید می شود.

- کارشناس فرهنگ مردم: در هر برنامه یک کارشناس فرهنگ مردم بحث کوتاهی در مورد قربان و غدیر در فرهنگ عامه مردم استان خواهد داشت.

- ارتباط با شهرستانها: در هر برنامه با خبرنگاران شهرستانها ارتباط تلفنی برقرار شده و از مراسم مختلف شهرستانها اطلاع رسانی می­شود.

- ارتباط با مسئولان: در صورت لزوم با مسئولان برگزاری جشن ­های مردمی قربان تا غدیر و مسئولان آستان مقدس حسین بن موسی الکاظم (ع) ارتباط تلفنی برقرار و از مراسم پیش بینی شده اطلاع رسانی می­گردد.

مسابقه پیامکی و تلفنی، ارتباط با سایر استانهای کشور، ارتباط با شبکه­ های سراسری، ارتباط با نجف اشرف و استفاده از تلفن ها و پیامک های مخاطبین از دیگر بخش های برنامه خواهد بود.

تهیه کنندگی این برنامه را خانم ها «فرشته بهمن زاده و اکرم صادقی » بر عهده دارند

 

سال تولید: 1396