سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

راه روشن - نمایش محتوای صدا

 

 

راه روشن

Loading the player...
راه روشن

 

«مجلس شورای اسلامی یک مرکز اساسی انقلاب و مظهر ظهور اراده مردم در صحنه های گوناگون سیاسی و اجرایی است. لذا همان گونه که امام عظیم الشأن اسلام (ره) وصیت فرموده اند مردم باید انتخابات مجلس را همواره به عنوان یک مساله مهم در نظر بگیرند». (فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اقشار مختلف مردم، 23 آذر 1368).

«راه روشن» عنوان ویژه برنامه ای است که با رویکرد « آگاهی بخشی، اطلاع رسانی و تشویق مردم به حضور گسترده در انتخابات» تولید و پخش خواهد شد.

این برنامه که به صورت میزگرد تولید می شود به تبیین مباحثی همچون: اهمیت انتخاب در زندگی فردی و اجتماعی، مقایسه نظام انتخاباتی ایران و جهان، نظام مردم سالاری دینی، اصول انتخابات، انتخابات سالم، نظارت بر انتخابات، روند برگزاری انتخابات در استان و ... می پردازد. به همین سبب در هر برنامه از دو تا سه تن از کارشناسان خبره استانی استفاده می شود تا به بررسی موضوع برنامه بپردازند. همچنین سه بخش نریشن پیش بینی شده که اطلاعاتی تکمیلی درخصوص موضوع برنامه ارائه می کند.

در هر برنامه گزارش مردمی و واکس پاپ که حاوی پرسش و پاسخ با مردم و ارائه نظرات آنان در خصوص موضوع برنامه است ؛ تهیه و پخش خواهد شد.

از موسیقی بیکلام و با کلام نیز متناسب با فضای برنامه استفاده خواهد شد.

مدت زمان ویژه برنامه راه روشن 45 دقیقه است و تعداد 31 برنامه تولید خواهد شد. اولین قسمت این برنامه در تاریخ 26 آبان پخش خواهد شد و پخش آن تا 21 اسفند ادامه خواهد داشت.

شما هم استانی های عزیز می توانید در ساعت 12:10  روزهای سه شنبه هر هفته شنونده این برنامه از شبکه استانی صدای خراسان جنوبی (خاوران) باشید.

تاریخ تولید: 1394

تهیه کننده، نویسنده و گزارشگر ویژه برنامه راه روشن «محمدحسین اشرف زاده» است.

اجرای برنامه را « الهام خزائلی» برعهده دارد.