جهش تولید | دوشنبه، ۲۳ تیر ۱۳۹۹

بیعت عشق - نمایش محتوای صدا

 

 

بیعت عشق

Loading the player...

غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و مدینه است که پیامبر اسلام در حجه الوداع، علی بن ابی طالب را «ولی» پس از خود اعلام کرد.  18  ذی‌الحجه  سال ۱۰ هجری قمری ، سال روز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر خم شهرت دارد. حضرت امام خمینی رحمه الله ، عید غدیر خم را کاشتن بذر ولایت در جان همه مسلمانان دانسته و در این باره می فرمایند: «امروز که روز عید غدیر است، از بزرگ ترین اعیاد مذهبی است. این عید، عیدی است که مال مستضعفان است، عید محرومان است، عید مظلومان جهان است، عیدی است که خدای تبارک و تعالی به وسیله رسول اکرم (ص) برای اجرای مقاصد الهی و ادامه تبلیغات و ادامه راه انبیا، حضرت امیر (ع) را منصوب فرمودند.»

شبکه استانی صدای خراسان جنوبی در گرامیداشت این عید ، ویژه برنامه ای با عنوان «بیعت عشق » را به صورت زنده تولید و پخش خواهد کرد. برخی موضوعاتی که در این برنامه به آن ها پرداخته خواهد شد عبارتند از : عید در فرهنگ دینی ، پایان ماندگار و آغازی بر یک پایان ، عید غدیر در کلام امام و رهبری ، اعلام امامت به فرمان الهی و تکمیل دین و اتمام نعمت رسالت ، استناد به ولایت در قرآن ، قرآن و عترت دو ثقل گرانبها ، فضایل حضرت علی (ع)، عرفان، علم و عبادت مولا علی (ع)، ایمان، اخلاق و آگاهی و بصیرت، حکومت داری، مردم داری، ساده زیستی، شریک غم و و همراه سختی های مردم، امام علی (ع) مطیع رسول خدا ، ولایت مداری و شاخصه های آن (بصیرت ، اطاعت ، محبت ورزی ، صبر و ... ) .

این ویژه برنامه با اجرای دو گوینده خانم و آقا اجرا می شود و شامل بخش های متنوعی بدین شرح است:

-گزارش : شامل گفتگوهای مردمی ، گفتگو با مسئولان ستاد غدیر استان ، اطلاع رسانی و انعکاس مراسم جشن های عید ولایت در شهرستان های مختلف ، انعکاس شادی و شور و نشاط مردم در روز عید ولایت و امامت ، بیان آداب و رسوم مردم استان در این روز و ... می باشد .

- کارشناس : محورهای بخش کارشناسی عبارتند از : عید در قرآن ، نقش غدیر در وحدت و بصیرت افزایی و دشمن ستیزی ، سیره عملی حضرت علی (ع) ، ولایت مداری ، ولایت فقیه ، طرح عدالت به عنوان ویژگی شاخص حکومت علوی ، بررسی جایگاه نهج البلاغه ، مروت و جوانمردی حضرت علی (ع) ، توجه به نوجوانان و جوانان و ولایت پذیری آنان ، سبک زندگی اسلامی در سیره مولا علی (ع) ، تأثیر قربان و غدیر در ایجاد شور و نشاط در جامعه و ... .

- نمایش : دو نمایش در برنامه تولید و پخش خواهد شد که نمایش اول با محوریت طنز (جهت ایجاد فضای شاد و با نشاط در جامعه) و نمایش دوم با محوریت تاریخی ( بر مبنای سیره حضرت علی (ع) یا واقعه غدیر خم ) خواهد بود .

- واکس پاپ : پخش صحبت های مردم به همراه افکت و موسیقی .

- مسابقه : به صورت تلفنی و پیامکی .

- ارتباط با اماکن مذهبی ( مکه و مدینه ، مشهد ، قم و جمکران ) .

پخش موسیقی های با کلام و بی کلام شاد و متناسب با روز عید و تلفن ها و پیامک های مخاطبان نیز از دیگر بخش های این ویژه برنامه خواهد بود.

ویژه برنامه «بیعت عشق» به صورت زنده و مستقیم در ساعت 10:00 روز جمعه مورخ 10 مهرماه پخش خواهد شد .

تاریخ تولید: 1394

تهیه کنندگی این ویژه برنامه را « احمد حسینی مقدم » برعهده دارد .

گویندگان برنامه " سمیه تربیتان و  فرنود فولادی " ، گزارشگر " سید مهدی ابراهیمی " ، نویسنده " فاطمه حسینی فر " و ارتباطات " مهدی حقگو و علی رحیمی " خواهند بود .

صدابرداری برنامه را نیز " مهدی امیرآبادی زاده، محمد حسین برهانی " بر عهده خواهند داشت .جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
ای کاش در برنامه هاتون بیشتر به مسائل آداب و رسوم... زمزمه ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ ۰۷:۰۶

زمزمه
ای کاش در برنامه هاتون بیشتر به مسائل آداب و رسوم بپردازین و فقط هم به مخصوص به مرکز استان نباشه . در خیلی از روستاهای خراسان جنوبی ( مثل روستای سیدان ) در عید غدیر آداب قشنگی هست که میتونین به سایر مخاطبین کشوری هم معرفی کنین
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۷/۱۳ ۰۷:۰۶