جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

71 درصد مردم خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت - نمایش محتوای خبر

 

 

71 درصد مردم خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت

71 درصد مردم خراسان جنوبی زیر پوشش بیمه سلامت هستند.

خوبان ، مدیر کل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت : هم اکنون از جمعیت 732 هزار نفری استان ، 535 هزار نفر از خدمات بیمه سلامت بهره مند هستند .

خوبان در نشست خبری افزود : اداره کل بیمه سلامت با 450 موسسه قرارداد دارد تا بیمه شدگان این سازمان خدمات درمانی را با تعرفه مناسب دریافت کنند .

وی گفت : تعداد محدودی از مردم هنوز دارای دو دفترچه درمانی هستند که این افراد می توانند با مراجعه به یکی از ادارات بیمه سلامت یا تامین اجتماعی ، یک دفترچه را به اختیار دریافت کنند .

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی با بیان اینکه این سازمان هم اکنون هیچ بدهکاری به بیمارستانها و مراکز درمانی طرف قرارداد ندارد افزود : 6 ماهه اول امسال 44 میلیارد تومان در حوزه درمان و بستری به این مراکز پرداخت شده است .

خوبان همچنین با اشاره به بهره مندی اتباع بیگانه از خدمات بیمه سلامت از 25 آبان گفت : 2 هزار و 700 نفر از این اتباع در استان مشمول بیمه هستند که تاکنون برای هزار و 469 نفر کارت سلامت در حوزه خدمات بستری صادر شده است .

وی گفت : برای اتباع بیگانه دارای بیماری خاص هم دفترچه بیمه سلامت صادر می شود تا از خدمات رایگان این بیمه بهره مند شوند .

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی افزود : بیمه سلامت امسال 2 میلیارد و 500 میلیون تومان برای طرح بهداشت دهان و دندان روستائیان و شهرهای زیر 20 هزار نفر اختصاص داده که افراد زیر 14 سال و مادران باردار می توانند این خدمات را با تعرفه مناسب در مراکز بهداشتی و درمانی دریافت کنند .

منبع : معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی