رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

گرامیداشت سالروز شهادت عماد مغنیه و شهدای قنیطره در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت سالروز شهادت عماد مغنیه و شهدای قنیطره در خراسان جنوبی

مراسم گرامیداشت سالروز شهادت عماد مغنیه و شهدای قنیطره در خراسان جنوبی برگزار شد.

نماینده ویژه حزب الله لبنان در این مراسم با اشاره به شکل گیری حزب الله در سال 1982 میلادی گفت: حزب الله لبنان در طول 24 سال مبارزه سخت با رژیم صهیونیستی،تمام این مبارزات را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

دکتر علی نمر با اشاره به حمله موشکی یک ماه پیش صهیونیستها به منطقه قنیطره سوریه و شهادت برخی از رزمندگان حزب الله افزود: حزب الله لبنان در پاسخ به این تجاوز،چند نفر از نظامیان رژیم صهیونیستی را در مزارع شبعا به هلاکت رساند و انتقام خون شهدای قنیطره را گرفت.

وی گفت: این عملیات نشان داد که اسرائیل در اوج ضعف و سستی و حزب الله لبنان در اوج آمادگی قرار دارد چرا که مقاومت اسلامی همیشه در میدان نبرد پیروز است و پاسخ محکم و قاطعی در سخت ترین میدانها به دشمن داده است.

نماینده ویژه حزب الله لبنان با بیان اینکه اسرائیل جرات پاسخ به این اقدام ما را ندارد افزود: اسرائیل در جنگ 33 روزه ضربه مهلکی از حزب الله خورد و در عملیات شبعا، اسرائیلی ها فهمیدند که ما در آمادگی کامل قرار داریم و پاسخ محکمی به آنها خواهیم داد.

دکتر علی نمر با بیان اینکه حزب الله لبنان در راه مبارزه با گروههای تکفیری و داعش در کنار سوریه خواهد ماند گفت: همانگونه که سید حسن نصر الله در ابتدای جنگ 33 روزه لبنان در سال 2006 به مردم وعده پیروزی داده بود، امروز نیز در مبارزه با داعش در کنار سوریه و  بشار اسد خواهیم ماند و وعده پیروزی را خواهیم داد.

وی افزود: جنبش حزب الله با توکل به خدا و رهبری حکیمانه سید حسن نصر الله و مجاهدین مقتدرمان، در راه مبارزه با اسرائیل و گروههای تکفیری تا آخرین قطره خون خود خواهد ایستاد و از این امتحان سخت عبور خواهد کرد، چرا که زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران،هیچ قدرتی نمی تواند ما را شکست دهد.

نماینده ویژه حزب الله لبنان همچنین در یادواره شهدای جهان اسلام در دانشگاه بیرجند گفت:جنبش حزب الله در تمام میدانها ،چه لبنان و چه سوریه در آمادگی کامل قرار دارد و برای دفاع از اسلام و مقدسات آن هرگز عقب نشینی نخواهد کرد.

دکتر علی نمر با اشاره به قدرت موشکی حزب الله افزود: امروز هر هدفی در دورترین نقطه از فلسطین در تیر رس موشکهای ما قرار دارد که این نشانه پیشرفت میدان دید موشکی ماست.

وی با بیان اینکه داعش به علت اقتدار حزب الله، جرات حمله به لبنان را ندارد گفت: آمریکا و اسرائیل از طریق داعش با سوریه و لبنان می جنگند و داعش هم اکنون در مرزهای لبنان مستقر است اما حزب الله جلوی پیشروی آنها را به لبنان گرفته است.

نماینده ویژه حزب الله لبنان در پاسخ به این سوال که چرا اردن با وجود قرار گرفتن در مرکز این تحولات،از حملات داعش مصون مانده است افزود: اردن دست نشانده آمریکاست و از آنجا که داعش نیز دست ساخته آمریکا است،طبیعی است که در اردن اقدامی نمی کند.

دکتر علی نمر همچنین  با تبریک سی و شمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران افزود:پیروزی انقلاب اسلامی،اثرات بزرگی در منطقه گذاشت و باعث انفجار عظیم ملتها علیه استکبار جهانی شد.

نماینده ویژه حزب الله لبنان گفت:این انقلاب،قدرت اسلام و ملتهای مستضعف را نشان داد و ثابت کرد که اسلام می تواند یک امت پیشرفته و مستقل ،بر پایه قرآن و سنت نبوی باشد.

وی همچنین با اشاره به حمایتهای ایران از حزب الله لبنان گفت: همانگونه که امام خمینی گفته بود ما هرچه داریم از عاشوراست،ما هم می گوئیم حزب الله لبنان هر چه دارد از جمهوری اسلامی ایران است.

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی