جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

گرامیداشت روز سینما در استان - نمایش محتوای خبر

 

 

گرامیداشت روز سینما در استان

روز سینما در استان گرامیداشته شد.

21 شهریور ، روز سینما در استان خراسان جنوبی گرامی داشته شد.

 احمد محبی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته و استفاده از داشته های خود در سال گذشته توانستیم سینمای شهرستان های نهبندان، سرایان، طبس و زیرکوه را تجهیز کردیم و در این شهرستان ها نیز سینما دایر شده است.

احمد محبی افزود: تعداد صندلی های سینما در استان در سال ۹۳ ،۱ هزار و۱۳۰ بوده که امسال به ۲ هزار و ۳۰ صندلی رسیده است و در سال گذشته ۳۰ فیلم در استان اکران شده که در مجموع ۶۳ هزار و ۷۵ نفر از این فیلم ها دیدن کرده اند.

وی گفت: رخدادهایی در دوران مشروطه مثل ساخت مدرسه شوکتیه، ساخت ابنیه مفاخر، ماسوله ها، درختان کهنسال، روستا های عجیب، حضور انگلیس خبیث و سفارت خانه آن در استان، گیاهان دارویی و زندگی عالمان بزرگ سوژه هایی هستند که باید توسط فعالان عرصه سینما به آن پرداخته شود.

کریمیان، رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی افزود: تولید آثار خوب هنری برای مردم دغدغه ماست، پیشکسوتان این عرصه در دهه ۱۳۶۰ با کمترین امکانات در حوزه سینما آثار خوبی تولید کردند.

مسئول انجمن سینمای جوان بیرجند گفت: برگزاری جلسه هفتگی نمایش برترین فیلم های تاریخ سینمای ایران و جهان در دفتر انجمن، اتمام دوره فیلم سازی با ۱۱ هنرجو، برگزاری چهارمین دو سالانه جشنواره فیلم و عکس بسیج با همکاری این انجمن، تولید ۲۶ فیلم کوتاه آموزشی از فعالیت های این انجمن در سال قبل بوده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان صدا و سیمای خراسان جنوبی