جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

کودکان محروم خراسان جنوبی مهمان یک وعده غذای گرم - نمایش محتوای خبر

 

 

کودکان محروم خراسان جنوبی مهمان یک وعده غذای گرم

کودکان محروم خراسان جنوبی مهمان یک وعده غذای گرم خواهند بود.

طرح یک وعده غذای گرم در مهد کودک های مناطق محروم خراسان جنوبی روز چهارشنبه (14مهرماه) آغاز می شود.

موهبتی؛ معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: روز چهارشنبه (14مهرماه) طرح یک وعده غذای گرم در روستای امیرآباد خراسان جنوبی با حضور مسئولین استانی، اعضای کمیته ی فقر، اعضای کمیته ی کودکان استان افتتاح می شود.

موهبتی با بیان اینکه این طرح در پنج روز از هفته و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد، افزود: هدف از اجرای این طرح، بهبود تغذیه کودکان در مناطق محروم شهری و روستایی خراسان جنوبی است.

وی با بیان اینکه حدود 152 روستا مهد در خراسان جنوبی فعال است، گفت: این طرح در مراکزی که تأیید طبخ از مرکز بهداشت شهرستان دریافت کنند، اجرا خواهد شد.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان افزود: طرح یک وعده غذای گرم برای نزدیک به 5 هزار کودک با سهمیه ی هر کودک 2 هزار تومان در روز اجرا می شود.

موهبتی با بیان اینکه در سال جاری تعداد روستامهدها در استان افزایش داشته است، گفت: اجرای این طرح و تأسیس روستا مهدها در مناطق مختلف استان باعث افزایش آگاهی کودکان از تغذیه ی صحیح، افزایش شغل پایدار برای جوانان، استقبال خانواده های روستایی از مهد کودک ها شده است.

وی افزود: کودکان زیر پوشش این طرح قبل و بعد از اجرای این طرح از نظر قد و وزن سنجیده می شوند تا آثار اجرای این طرح در بهبود تغذیه ی کودکان زیر شش سال مشخص شود.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی