سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

همیاران محیط زیست، کارت شناسایی دریافت می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

همیاران محیط زیست، کارت شناسایی دریافت می کنند

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: صدور کارت همیار محیط زیست با هدف افزایش مشارکت مردمی و بهره گیری از ظرفیت عمومی در حفاظت از محیط زیست و توسعه فرهنگ زیست محیطی در میان اقشار و گروههای مختلف مردمی انجام می شود.

اکبری افزود: علاقه مندان به دریافت کارت همیار محیط زیست می توانند با مراجعه به سایت سازمان حفاظت محیط زیست کشور به آدرس www.doe.ir برای تکمیل فرم های مربوطه اقدام کنند.

وی گفت : علاقمندان پس از دریافت کارت شناسایی می توانند با اداره کل حفاظت محیط زیست  استان در زمینه های سر شماری حیات وحش، شناسایی زیستگاه ها، پایش مناطق و شناسایی و معرفی واحدهای آلاینده محیط زیست همکاری کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی مشارکت در برنامه های سازمان برای مقابله با بحران های محیط زیستی از جمله اطفای حریق، خشکسالی، گزارش تخلف شکار و صید و معرفی افراد متخلف به مأموران اجرایی محیط زیست را از دیگر مسئولیت های دارندگان کارت همیار محیط زیست عنوان کرد.

اکبری افزود: این افراد می توانند در تنویر افکار عمومی و ترویج فرهنگ زیست محیطی به منظور افزایش حس طبیعت دوستی، کاهش آلودگی ها، کاهش مصرف آب، انرژی و مواد، حفظ ذخایر موجود در طبیعت و به حداقل رساندن تخلفات زیست محیطی مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه همیاران محیط زیست، در صورت مشاهده هر گونه تخلف از قوانین و مقررات محیط زیست، مراتب را به مأموران اجرایی گزارش می کنند گفت: ورود این افراد به مناطق تحت مدیریت سازمان و واحدهای تابعه آن باید با اطلاع و هماهنگی این اداره کل باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی با اشاره به اینکه این افراد اجازه استفاده یا به کارگیری از سلاح و تجهیزات حفاظتی را ندارد، افزود: همیار محیط زیست، به هیچ عنوان اجازه توقیف متخلفان یا وسایل و تجهیزات آنان را ندارند و هیچگونه تعهد یا حقوقی از این اداره کل متوجه همیاران محیط زیست نیست.