جهش تولید | چهارشنبه، ۱۲ آذر ۱۳۹۹

همراهی مردم در رعایت دستورالعملها، مهمترین راهکار عبور از بحران کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

همراهی مردم در رعایت دستورالعملها، مهمترین راهکار عبور از بحران کرونا

 معتمدیان در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونای استان گفت: مهمترین عامل در موفقیت برنامه‌ها در این مرحله مدیریت بیماری کرونا، رعایت پروتکل‌ها و دستورالعمل‌های بهداشتی است.

استاندار حضور در مراسم‌ها و دورهمی‌های خانوادگی همچنان عامل اصلی افزایش آمار مبتلایان کرونا در استان دانست و افزود: بیش از ۶۰درصد مبتلایان اخیر به دلیل شرکت در مراسم‌ها و تجمع ها، مبتلا به ویروس کرونا شده اند.

وی تاکید کرد: یکی از آسیب‌های جدی این است که مردم شرایط را عادی تصور کرده و گمان می‌کنند ویروس ضعیف شده که این موضوع باید از سوی کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی برای مردم اطلاع رسانی شود.

معتمدیان گفت: باید به مردم آگاهی و هشدار داد که با توجه به نبود دارو و واکسن قطعی، خطر ابتلای کرونا همچنان وجود دارد و با تغییر رفتار ویروس این خطر بیشتر نیز شده است.

وی افزود: هیچ نقطه سفیدی در استان نیست و با رصد و آسیب شناسی درصدد ارائه راه حل و ایجاد ممنوعیت‌ها هستیم که پس از بررسی‌های انجام شده به مردم اعلام خواهیم کرد.

استاندار خراسان جنوبی در خصوص تامین ماسک ارزان قیمت برای مردم هم گفت: تلاش میکنیم قیمت ماسک را کاهش دهیم و با تدابیر سازمان صمت ماسک ارزان قیمت و قابل شست و شو با کمک سازمانهای مردم نهاد، خیران و گروه‌های جهادی در اختیار مردم قرار گیرد.

وی همچنین از برگزاری آزمون‌های پیش رو با تدابیر لازم و تصمیمات کشوری و با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی خبر داد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند هم هشدار داد:۹۰.۶درصد جمعیت خراسان جنوبی در نقاط قرمز کرونایی هستند.

دکتر مهدی زاده از مردم خواست: با عدم حضور در مراسم‌های عزا و عروسی و مهمانی‌ها مراقب جان خود و عزیزانشان باشند.

وی گفت: ۵۳درصد مبتلایان، انتقال ویروس شان در تجمعات خانوادگی بوده و رعایت دستورالعمل‌ها باید جدی گرفته شود.