رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۸

معرفی 34 واحد تولیدی به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات - نمایش محتوای خبر

 

 

معرفی 34 واحد تولیدی به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلات

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: معرفی 34 واحد تولیدی به بانکهای عامل برای دریافت تسهیلاتاز ابتدای امسال تا کنون 53 واحد تولیدی در سامانه بهین یاب نام نویسی کردند که 34 واحد برای دریافت 7 میلیارد و 660 میلیون تومان تسهیلات به بانکهای عامل معرفی شدند.
پارسا افزود: امسال برای حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی، دستورالعمل اجرایی برنامه تولید و اشتغال حوزه صنعت و معدن به استان ابلاغ شد که در غالب این دستورالعمل، برای تکمیل طرح‌های ناتمام صنعتی و معدنی، توسعه واحدهای صنعتی موجود، بازسازی و نوسازی واحدها، تأمین سرمایه در گردش و افزایش اشتغال واحدهای تولیدی، تسهیلات پرداخت می‌شود.
وی گفت: از سال ۹۵ تاکنون ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید و پرداخت مستقیم توسط بانک‌ها در اختیار واحدهای تولیدی استان قرار گرفته است که نقش مهمی در تثبیت اشتغال و افزایش ظرفیت تولید واحدهای صنعتی داشته است.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گفت: برای تأمین مالی که یکی از مهمترین ابزارهای حمایتی در تأمین سرمایه در گردش واحدهای صنعتی است تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه در حال ابلاغ به خراسان جنوبی است که در این خصوص از صاحبان واحدهای صنعتی و تولیدی درخواست کرده‌ایم در سامانه بهین یاب برای تأمین سرمایه در گردش، بازسازی و نوسازی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام ثبت نام کنند.
وی از متقاضیان خواست برای بهره ‌مندی از این نوع تسهیلات در سامانه بهین یاب به آدرس   www.behinyab.ir  ثبت نام کنند تا پس از بررسی در کارگروه مربوطه و در صورت تصویب برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شوند.
معاون امور صنایع سازمان صمت خراسان جنوبی افزود: برخی واحدهای تولیدی در استان راکد هستند که اگر قابلیت برگشت به چرخه تولید داشته باشند باید با جذب سرمایه‌گذار، حمایت‌های مالی و تکمیل زنجیره تولید، این واحدها را به چرخه بازگردانیم و برای واحدهایی که قابلیت بازگشت ندارند طرح‌های جدید و متناسب با نیاز استان تهیه شود.