جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

طبس، بیرجند و فردوس، سه مقصد اول گردشگری استان - نمایش محتوای خبر

 

 

طبس، بیرجند و فردوس، سه مقصد اول گردشگری استان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مرکز خراسان جنوبی ، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: در سه ماه نخست امسال 2 میلیون و ۲۷۵ هزار و ۸۵۳ گردشگر داخلی وارد خراسان جنوبی شدند که بیشترین مقصد گردشگری آن‌ها شهرستان طبس و سپس بیرجند و فردوس بوده است.
رمضانی با بیان اینکه تابستان امسال 41 اقامتگاه بومگردی در خراسان جنوبی میزبان مسافران و گردشگران است افزود: شهرستان طبس با 19 اقامتگاه بوم‌گردی بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است که این اقامتگاه‌ها در مناطق روستایی و بافت تاریخی شهرها احداث شده و دارای امکانات مختلف اقامتی و تفریحی است.
وی گفت: از مجموع مسافران ورودی به استان در 3 ماه نخست امسال 32 هزار و 596 نفر در اقامتگاه‌های بوم‌گردی اقامت داشتند.
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همچنین از برگزاری دوره‌های آموزشی گردشگری برای کارکنان این اداره کل خبر داد و افزود: این دوره ها در آشنایی با استانداردهای روز گردشگری دنیا و به دنبال آن ارتقای سطح کمی و کیفی ارائه خدمات تأسیسات گردشگری بسیار مؤثر است.
رمضانی با اشاره به اینکه بیش از 200 گواهینامه آموزشی برای مدیران و کارکنان تأسیسات گردشگری و فعالان گردشگری استان صادر شده است گفت: از آغاز امسال 7 دوره توانمندسازی جوامع محلی و مدیران و کارکنان تأسیسات گردشگری در شهرستان‌های استان برگزار شد.