جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

خرو، خوسف و عباس آباد میم رکورددار بارش خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

خرو، خوسف و عباس آباد میم رکورددار بارش خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکزخراسان جنوبی، کارشناس هواشناسی استان گفت: در این مدت جفت رود ۳۷ میلیمتر، دوستخرو، خوسف و عباس آباد میم رکورددار بارش خراسان جنوبی آباد ۳۶ میلیمتر، باغستان، مود و مهوید فردوس ۳۴ میلیمتر، حاجی آباد زیرکوه و فتح آباد فردوس ۳۱، حجت آباد ۳۲، کلاته گاویچ ۳۱، ماهمیران، بغداده، حصاردار و فردوس ۳۰، فریز و دیهوک ۲۹، معدن قلعه و کفاز ۲۷، آیسک و علی آباد زارعین و چیروک ۲۶، کریمو ۲۵، سرند فردوس ۲۴، رقه و تپه طاق ۲۳، طاهر آباد فردوس و بیرجند ۲۱، قاین و اسفزار ۲۰، سرند طبس ۱۹، ارسک، خنگ، قدمگاه، پیرحاجات ۱۸، انارستانک و پیکوه ۱۷، خضری، سه قلعه، سرایان و آرین شهر ۱۶، میغان ۱۵، معدن پروده و زهان ۱۴، خور، ده محمد، کنگان ۱۳، درخش، سربیشه و بشرویه ۱۰، دهشور ۹، درح ۸، چاهدراز، کلشانه، رباط خان ۶، گزیک ۵، زنوغان ۳ و نهبندان بارش ناچیزی باریده است.
خانم لطفی از ادامه فعالیت سامانه بارشی برای امروز و فردا در استان خبرداد و افزود: در این مدت وزش باد شدید، بارش باران (با احتمال رعد و برق) پیش بینی می‌شود که می‌تواند سبب وقوع رواناب به صورت محدود و در برخی نقاط شمال شرق استان شود.
وی گفت: در نقاط مستعد احتمال بارش تگرگ و در ارتفاعات تشکیل مه و در نقاط سردسیر بارش برف نیز در این مدت قابل پیش بینی است.
کارشناس هواشناسی با بیان اینکه دمای هوا روند کاهشی دارد، افزود: وقوع یخبندان در مناطق سردسیر از جمله سربیشه در صبح روز‌های چهارشنبه و ۵ شنبه (۶ و ۷ فروردین) دور از انتظار نیست.
در شبانه روز گذشته سربیشه با حداقل دمای ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر سردترین و دهسلم نهبندان با حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود.
تغییرات دمای مرکزاستان در این مدت بین ۳ و ۱۷ گزارش شده که پیش بینی می‌شود حداکثر دمای امروز بیرجند با ۱۰ درجه کاهش به ۷ درجه سانتیگراد بالای صفر  و حداقل دماهم امشب با یک درجه کاهش به ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر برسد.