جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

خراسان جنوبی دارای کمترین آمار جرم کشور - نمایش محتوای خبر

 

 

خراسان جنوبی دارای کمترین آمار جرم کشور

استان خراسان جنوبی، کمترین آمار جرم کشور را دارد.

صیفی رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه، از تک رقمی بودن درصد پرونده های در جریان قدیمی خبر داد و گفت: این موضوع خراسان جنوبی را در رتبه اول کشور قرار داده است.

اربابی، مدیر کل زندان ها و اقدامات تامینی استان هم با اشاره به کاهش حدود 14 درصدی جمعیت زندانیان استان گفت: 70 درصد زندانیان بومی و بقیه غیر بومی اند و جرم 78 درصد زندانیان مرتبط با مواد مخدر است.

اربابی از کمبود امکانات فرهنگی و تربیتی 50 درصد زندان های استان خبر داد و گفت: در زمینه افزایش سطح سواد 250 نفر در برنامه های سوادآموزی و برای مهارت آموزی نیز هزار و 995 نفر در دوره های فنی و حرفه ای شرکت کرده اند.

حاجی پور مدیر کل ثبت اسناد استان هم با بیان اینکه از اول تیر ماه دفاتر املاک سنتی ثبت جمع آوری و واحد های ثبتی استان مجهز به دستگاه های الکترونیکی می شوند، گفت: سامانه پرداخت هزینه و ارسال اعلام ازدواج ها نیز همه به صورت الکترونیکی صورت می گیرد.

انصاری مدیر کل تعزیرات حکومتی هم از کاهش پرونده های ورودی در سال گذشته خبر داد و گفت: از نظر فراوانی نبود درج قیمت و ارائه  فاکتور و گران فروشی بیشترین پرونده های تخلفات است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی