سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

توسعه شرکت های دانش بنیان پایه اقتصاد مقاومتی - نمایش محتوای خبر

 

 

توسعه شرکت های دانش بنیان پایه اقتصاد مقاومتی

توسعه شرکت های دانش بنیان پایه اقتصاد مقاومتی است.

خدمتگزار، استاندار خراسان جنوبی در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی بر تقویت ارتباط بین دانشگاه و صنعت برای تولید تاکید کرد و افزود: پارک علم و فناوری باید با شناسایی راهکارهای علمی، تبدیل علم به ثروت را متناسب با نیازهای استان در بخش های مختلف بکار گیرد.

خدمتگزار با اشاره به اینکه مدیران موظفند طرح های مصوب ابلاغی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی را در اولویت برنامه های اجرایی خود قرار دهند گفت: دستگاه های اجرایی طرح هایی که رونق اقتصادی را در استان به دنبال داشته باشند به ستاد کشوری ارائه دهند.

وی، خطاب به مسئولان گفت: طبق قانون بودجه، ادارات مجازند تا دو درصد از اعتبارات خود را به منظور فرهنگ سازی بنیان های اقتصاد مقاومتی و مقابله با آسیب های اجتماعی از طریق صدا و سیما هزینه کند که باید برای این مهم برنامه ریزی کنند.

ثقفی، مدیر کل صدا و سیمای استان هم رکن اصلی اقتصاد مقاومتی را مردم دانست و گفت: نهادینه کردن فرهنگ در بین مردم و سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب با تولید برنامه های هدفدار محقق می شود.

ثقفی به تولید حدود 6 هزار و 500 دقیقه تولیدات تلویزیونی، رادیویی و گزارش های خبری با موضوع اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: برنامه های صدا و سیما در بخش اقتصاد مقاومتی به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.

دوستی رئیس پارک علم و فناوری هم ارزش افزوده محصولات دانش بنیان را بسیار بالا دانست و گفت: کمبود نیروی انسانی، ضعف در مقررات قانونی و زیرساخت های آی سی تی از چالش های پیش روی اقتصاد دانش بنیان است.

منبع: معاونت خبر صدا و سیمای خراسان جنوبی