جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ اسفند ۱۳۹۹

برگزاری دومین دوره مسابقات قرآنی جوانان خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

برگزاری دومین دوره مسابقات قرآنی جوانان خراسان جنوبی

به مناسبت دهه مبارک فجر دومین دوره مسابقات قرآنی جوانان در خراسان جنوبی برگزار شد.

دبیر انجمن قرآنی مؤسسه بلدالامین خراسان جنوبی گفت: در این دوره از مسابقات 80 نفر شرکت کننده در دو بخش آقایان و بانوان با هم رقابت کردند.

فوداجی با بیان اینکه این دوره مسابقات در دو بخش قرائت و حفظ برگزار شد، افزود: در بخش قرائت، صوت و لحن و در بخش حفظ، پنج، 15و 30 جزء همراه با برگزاری آزمون کتبی جزء یکم که شامل 20 سوال ترجمه و مفاهیم بود، شرکت کنندگان توانایی و مهارت خویش را در حوزه های مختلف قرآنی محک زدند.

وی با بیان اینکه این سمن مجری توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی در جامعه ورزش و جوانان است، گفت: از اهم برنامه های انجام شده امسال، برگزاری جلسه شبی با قرآن با حضور استاد امنا، برگزاری مسابقه پیامکی گرامیداشت هفته دفاع مقدس و برگزاری کلاس های آموزشی در 11رشته شامل قرائت، حفظ و مفاهیم و تدبر است.

دبیر انجمن قرآنی مؤسسه بلدالامین خراسان جنوبی برگزاری کلاس های آموزشی را یکی از موثرترین و جامع ترین روش های آموزشی توسعه فرهنگ قرآنی در جامعه یاد و گفت: در حال حاضر 130 نفر مشغول به تحصیل هستند و برای ترم تابستانی نیز تاکنون 150نفر ثبت نام کرده اند.

فوداجی افزود: در هر ترم 20 جلسه آموزشی برگزار می شود و پس از برگزاری آزمون های تأیید صلاحیت به افراد واجد شرایط، مدرک معتبر اعطا می شود