رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

ایمن سازی 38 هزار راس دام در نهبندان - نمایش محتوای خبر

 

 

ایمن سازی 38 هزار راس دام در نهبندان

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز خراسان جنوبی ، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان نهبندان گفت: با واكسيناسيون این تعدادایمن سازی 38 هزار راس دام علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک دام سبك از ابتدای امسال در كانون های بيماری سال های گذشته و همچنين مناطقي كه نزديك به زيستگاه هاي حيات وحش هستند تاكنون مورد مشكوكی از اين بيماری در شهرستان مشاهده نشده است.

محمد راه انجام با بیان اینکه این بیماری در دام های جوان و مناطقی که سابقه واکسیناسیون علیه بیماریppr را ندارند تلفات بالایی دارد ، از دامداران خواست با اکیپ های واکسیناسیون دامپزشکی شهرستان همکاری کنند.

وی انجام واکسیناسیون به موقع ، رعایت اصول بهداشتی و ضدعفونی کانون های آلوده ، رعایت اصول قرنطینه ای در مورد دام های تازه وارد،  جلوگیری از ارتباط دام سالم با دام آلوده و معدوم سازی بهداشتی دام های تلف شده را از مهمترین راه های پیشگیری از این بیماری دانست.

رئيس شبكه دامپزشكی نهبندان گفت: دامداران در صورت مشاهده هرگونه علائم مشكوك به اين بيماری سريعا ضمن جابه‌جا نكردن دام‌ها با شبكه دامپزشكی شهرستان به شماره 32622357 تماس حاصل و مراتب را اطلاع‌ رسانی كنند.

بیماری  PPR یا طاعون نشخوارکنندگان کوچک یک بیماری ویروسی به شدت مسری است و به سبب قابلیت انتقال به حیوانات حیات وحش بسیار حائز اهمیت است.