سال تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین | پنج‌شنبه، ۱۴ مهر ۱۴۰۱

ایجاد ۵۲۵۶ فرصت شغلی برای نیازمندان خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

ایجاد ۵۲۵۶ فرصت شغلی برای نیازمندان خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان در گفتگو با خبرنگارایجاد ۵۲۵۶ فرصت شغلی برای نیازمندان خراسان جنوبی صداوسیما گفت: این تعداد اشتغال تا پایان اسفند پارسال با پرداخت ۱۴۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به ۳ هزار و ۷۹۹ طرح اشتغالزایی ایجاد شد.

سیدرضا حسینی با بیان اینکه از این تعداد هزار و ۷۵۴ طرح در مناطق شهری و ۲ هزار و ۴۵ طرح در مناطق روستایی اجرا شده است، افزود: از این تعداد ۸۸۱ طرح مربوط به مشاغل خانگی و ۲ هزار و ۹۱۸ طرح، خوداشتغالی است.

وی گفت: از این تعداد هزار و ۴۱۳ طرح دامداری، هزار و ۳۹۷ طرح خدمات، ۳۹۵ طرح صنفی و صنعتی، ۸۵ طرح صنایع دستی، ۲۴۱ طرح فرش و گلیم، ۸۵ طرح حمل و نقل، ۳۸ طرح طیور، ۱۱۳ طرح کشاورزی و ۲۴ طرح پرورش زنبور و ماهی است.

حسینی افزود: از این تعداد هزار و ۱۷۶ طرح توسط مجریان زن و دو هزار و ۶۲۳ طرح توسط مجریان مرد اجرا شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان تعداد خانوار‌های خودکفا شده از آغاز امسال در استان را ۲ هزار و ۹۱۸ خانوار اعلام کرد.

وی سقف تسهیلات به مددجویان را ۸۰ میلیون تومان، غیرمددجو (فرزندان و وابستگان مددجو) ۵۰ میلیون تومان و تسهیلات کارفرمایی را به ازای به کارگیری هر نفر ۵۰ میلیون تومان اعلام کرد.