جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

آیت الله نوری همدانی: امنیت و اقتدار ایران مرهون جانفشانی نیروهای مسلح - نمایش محتوای خبر

 

 

آیت الله نوری همدانی: امنیت و اقتدار ایران مرهون جانفشانی نیروهای مسلح

آیت الله العظمی نوری همدانی امنیت و اقتدار کنونی ایران را مرهون جانفشانی نیروهای مسلح دانست.

وی امروز در دیدار نیروهای مسلح خراسان جنوبی در بیرجند گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران  از مجاهدان اسلامند که توانسته اند در طول عمر 35 ساله انقلاب، گامهای مهمی در برقراری امنیت بردارند و اقتدار نظامی ایران از افتخارات این نیروهاست.

آیت الله العظمی نوری همدانی افزود: اقتدار امروز کشور نتیجه جانفشانی و از خودگذشتگی رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس است و اکنون وظیفه ماست که به مردم خدمت کنیم چرا که این مردم بودند که انقلاب را به پیروزی رساندند.

این مرجع عالی قدر جهان اسلام گفت: در زمان صدر اسلام، صحابه پیامبر اکرم(ص)  آماده دفاع در برابر دشمن بودند و هم اکنون ملت غیور و ولایتمدار ایران این ویژگی را حفظ کرده  و تا پای جان اماده دفاع از انقلاب و آرمانهای آن است.

آیت الله العظمی نوری همدانی افزود: در  دوران دفاع مقدس 35 کشور به صدام کمک نظامی و مالی کردند اما رزمندگان ما با ایمان بالا  و اعتماد به نفس در برابر ارتش تا دندان مسلح رژیم بعثی ایستادند و اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی به دست دشمن بیفتد.

وی گفت: نیرو های مسلح هم از این نبرد نابرابر ،سر افراز از بیرون امدند و جانانه از کیان ایران اسلامی دفاع کردند.

آیت الله العظمی نوری همدانی افزود: یکی از توفیقات من در دوران زندگی،  حضور در جبهه های غرب و جنوب کشور در دوران دفاع مقدس است.

وی با اشاره به آیات قرآن و روایات اسلامی، آمادگی برای جهاد در برابر جبهه کفر و نفاق را ضروری دانست و گفت: عاشورای حسینی به ما اهمیت جهاد و درس زندگی شرافتمندانه را آموخت و انقلاب اسلامی ایران حرکتی جهاد گونه در مبارزه با ظلم و استبداد شاهنشاهی بود.

آیت الله العظمی نوری همدانی افزود: امریکا و اسرائیل  دشمن درجه یک ایران هستند و استکبار جهانی چه بخواهیم و چه نخواهیم با ما کینه دارد و امروز حفظ انقلاب وظیفه ماست چرا که حفظ این انقلاب زمینه ساز ظهور انقلاب حضرت مهدی (عج) است .

وی مردم ایران را ملتی با بصیرت و همیشه در صحنه خواند و گفت: پیامبر اکرم(ص) در دوران نبوت خویش، از سلمان فارسی به عنوان یک ایرانی در امور مختلف مشورت می گرفت که  این نشان از غنای فکری و فرهنگی ملت ایران دارد و به گفته امام خمینی (ره) مردم ایران از ملت حجاز در زمان پیامبر (ص) و ملت کوفه دز زمان امام علی و امام حسین علیهم السلام بهترند.

آیت الله العظمی نوری همدانی همچنین به بازدید خود از مراکز هسته ای در نطنز و بوشهر اشاره کرد و گفت: دانشمندان جوان ما از آمدن من به عنوان طلبه تعجب کردند و من به آنان گفتم امده ام تا دست شما را ببوسم چرا که شما مایه فخر و مباهات برای ملت ایرانید.

منبع: معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی