جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

افزایش نسبی دمای هوا در خراسان جنوبی - نمایش محتوای خبر

 

 

افزایش نسبی دمای هوا در خراسان جنوبی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، کارشناس هواشناسی استان گفت : برای ۲۴ ساعت آینده جوی آرام در استانافزایش نسبی دمای هوا در خراسان جنوبی پیش بینی می‌شود ، اما از فردا به علت افزایش ابر و افزایش رطوبت هوا، دما به طور نسبی افزایش می‌یابد و تا حدودی از شدت سرمای شبانه کاسته خواهد شد که این افزایش دما تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت امامجدد از روز دوشنبه دمای هوا کاهش می‌یابد.

خانم زارعی با بیان اینکه افزایش ابر به تناوب از فردا تا اواخر هفته آینده در منطقه پیش بینی می‌شود، افزود: با نفوذ توده‌های ناپایدار به جو استان به تدریح از فرداشب در نواحی شمالی استان همچون ارتفاعات شهر‌های سرایان، نیمبلوک، خضری دشت بیاض، فردوس و قاین بارش خفیف تا ملایم برف و باران قابل پیش بینی است که از روز یکشنبه تا اواخر هفته به تناوب مناطق دیگر استان را هم در بر خواهد گرفت.

وی گفت:در ۲۴ ساعت گذشته سربیشه و قاین با ۱۸ درجه سانتیگراد زیر صفر سردترین شهر‌های استان بود و بقیه نقاط استان هم به جز طبس و دهسلم نهبندان دمای زیر صفر درجه را ثبت کردند.

در شبانه روز گذشته دهسلم نهبندان با حداکثر دمای ۱۴ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین شهر استان بود همچنین در این مدت تغییرات دمایی مرکز استان بین ۷- و ۹ درجه بود که پیش بینی می‌شود حداقل و حداکثر دمای امروز بیرجند با سه درجه کاهش به ۴- و ۶ درجه سانتیگراد  برسد.