جهش تولید | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

اعتقاد به منجی مربوط به همه ادیان آسمانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

اعتقاد به منجی مربوط به همه ادیان آسمانی است

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی اعتقاد به منجی را مربوط به همه ادیان آسمانی دانست.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی ، دادستان کل کشور و عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم جشن عید نیمه شعبان در آستان حضرت حسین بن موسی الکاظم(ع) طبس، افزود: تمام ادیان آسمانی منظر منجی هستند به طوریکه در کتب معتبر نیز، از مهدویت، موعود و منجی بحث شده است.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی گفت: انقلاب شکوهمند اسلامی ایران از جلوه های ظهور حضرت صاحب الزمان (عج )خواهد بود و پرچمدار مکتب انتظار در نظام مقدس جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی(ره) بود و ادامه دهنده راه، مقام معظم رهبری هستند و این مکتب ریشه در مهدویت دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری، به بیان روایت اسلامی "برترین اعمال انتظار فرج است" اشاره کرد و افزود: شب نیمه شعبان  افضل لیالی و نزدیک به شب قدر است.

وی ضمن بیان این مطلب که هر کس امام زمان(عج) خود را نشناسد و در آن حال بمیرد به مرگ جاهلیت مرده است، بر شناخت و معرفت نسبت به حجت و امام زمان(عج) تاکید و آثار اعتقادی، فکری، عملی و اجرایی به امام زمان(عج) را تبیین کرد.

وی گفت: هر کس به نام دین، قرآن و حاکمیت ارزشهای الهی کوشش کند در جهت زمینه سازی ظهور حضرتش تلاش کرده است .

دادستان کل کشور به وجود دو مکتب انتظار و انظلام در عالم اشاره کرد و افزود: مکتب انتظار، امید و ایمان به توانستن در ملل ایجاد می کند و مکتب انظلام مکتب خود خواهی، ظلم و ستم و القاء یاس و نومیدی است و روحیه امید در مردم غزه و یمن که در مقابل دشمنان می ایستند از آثار و جلوه های مکتب انتظار است .

منبع : معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خراسان جنوبی